Про стан виконання районної Програми «Ліси Сквирщини» на 2017-2021 роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

ПРОЕКТ

 

Про стан виконання районної Програми

«Ліси Сквирщини» на 2017-2021 роки

 

Заслухавши та обговоривши звіт директора Державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство» Вітряка А.В. та інформацію начальника управління агропромислового розвитку Сквирської райдержадміністрації Сиворакші М.В. «Про стан виконання районної Програми «Ліси Сквирщини» на 2017-2021 роки», затвердженої рішенням сесії Сквирської районної ради від 23 лютого 2017 року №05-13-07 «Про затвердження районної Програми «Ліси Сквирщини» на 2017-2021 роки», районна рада відмічає, що діяльність ДП «Білоцерківське лісове господарство», органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Сквирського району була направлена на досягнення збалансованого розвитку лісового господарства в районі, забезпечення розвитку лісової, рекреаційної та туристичної інфраструктури, здійснення лісогосподарських заходів з урахуванням екологічних, економічних та соціальних особливостей.

Площа відновлених лісів в 2017 році становить 27,3 га, порівняно з 20 га, передбачених додатком №3 Програми. Доповнення лісових культур проведено на площі 31,5 га. На проведення лісокультурних робіт Програмою передбачалось 45 тис. грн. - фактично використано 597,6 тис. грн. коштів Білоцерківського лісгоспу.

В 2017 році зменшено обсяги рубок формування і оздоровлення лісів: по Програмі передбачалось 300 га з обсягом загального запасу заготовленої деревини 8,4 тис. м3, фактично проведено робіт на площі 102 га з обсягом заготовленої деревини 6,239 тис. м3 , що обумовлено затвердженими Санітарними правилами в лісах України в новій редакції.

На проведення робіт по розвитку рекреаційної та туристичної інфраструктури на території Великоєрчиківської, Малолисовецької та Шамраївської сільських рад в 2017 році Білоцерківським лісгоспом передбачалось виділення коштів в сумі 45 тис. грн., співфінансування робіт сільських рад - по 1 тис. грн. Фактично лісгоспом виділено 5,3 тис. грн., а кошти з місцевих бюджетів не виділялись. Разом з тим, на виконання Програми створено рекреаційний пункт у кварталі 73 на території Шамраївської сільської ради, площею 0,5 га з пропускною спроможністю 70 чоловік; проводяться роботи щодо облаштування рекреаційного пункту в кварталі 10 на території Малолисовецької сільської ради.

Згідно орієнтовних обсягів, на придбання садивного матеріалу для озеленення населених пунктів передбачалось 9,0 тис. грн. з місцевих бюджетів. Проте, Великополовецькою, Рогізнянською, Самгородоцькою та Шапіївською сільськими радами кошти не виділялись. Придбання садивного матеріалу для озеленення населених пунктів здійснювалось за рахунок спонсорської допомоги. Всього на виконання заходів Програми у 2017 році передбачалось 3617,45 тис. грн. коштів ДП «Білоцерківський лісгосп». Фактично використано 3860,5 тис. грн., що становить 106,7% від запланованих.

Варто відзначити поліпшення в цілому взаємодії органів місцевого самоврядування з керівництвом ДП «Білоцерківське лісове господарство», його відчутної допомоги в зміцненні матеріально-технічної бази ДНЗ «Сквирське ВПУ». Поліпшенню цієї співпраці також сприятиме і кадрове зміцнення Сквирського лісництва.

На реалізацію заходів Програми «Ліси Сквирщини» на 2017-2021 роки» в 2017 році Сквирська районна рада кошти з районного бюджету не виділяла.

Відповідно до Лісового Кодексу України, Земельного кодексу України, Водного кодексу України, Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2007р. №303, якою затвердженні «Правила відтворення лісів»; постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1995р. №555, якою затвердженні «Санітарні правила в лісах України», враховуючи пропозиції та рекомендації постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу, земельних, водних та лісових ресурсів, керуючись пунктом 16 частиною 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Звіт директора Державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство» Вітряка А.В. та інформацію начальника управління агропромислового розвитку Сквирської райдержадміністрації Сиворакші М.В. «Про стан виконання районної Програми «Ліси Сквирщини» на 2017-2021 роки» взяти до відома (додається).

2. Сквирській райдержадміністрації разом з органами місцевого самоврядування в термін до 01.04.2018 року допрацювати Програму щодо:

- земель, які необхідно виділити під заліснення (додаток 4);

- виділення коштів з місцевих бюджетів на придбання садивного матеріалу для озеленення населених пунктів (додаток 6);

- виділення коштів з місцевих бюджетів на фінансування робіт щодо розвитку рекреаційної та туристичної інфраструктури (додаток 7).

3. В зв’язку з не досягнутими результатами Програми щодо інвентаризації відновних лісів в межах Сквирського району, рекомендувати Сквирській райдержадміністрації утворити комісії з питань інвентаризації відновних лісів на кожному урочищі ДП «Білоцерківське лісове господарство» в межах Сквирського району із залученням фахівців ДП «Білоцерківське лісове господарство» та органів місцевого самоврядування.

В термін до 01.11.2018 року надати матеріали інвентаризації на розгляд Сквирської районної ради.

4. ДП «Білоцерківське лісове господарство»:

- в термін до 01 квітня 2018 року допрацювати показники Програми "Ліси Сквирщини» на 2017-2021 роки;

- забезпечити проведення на території Великоєрчиківської сільської ради роботи щодо розвитку рекреаційної та туристичної інфраструктури;

- в обов’язковому порядку узгоджувати з органами місцевого самоврядування обсяги суцільних санітарних рубок та заплановане щорічне проведення вибіркових санітарних рубок.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних, водних та лісових ресурсів та заступника голови Сквирської районної ради Грищенко О.Г.

 

Голова ради                                               В.В. Гриша

 

м. Сквира

_____________ 2018 року

№ ____-22-07

Звіт про виконання Програми