Про реалізацію повноважень Держпродспоживслужби на території Сквирського району Сквирським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області за період 2016-2017 рокі

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ПРОЕКТ

Про реалізацію повноважень

Держпродспоживслужби на території

Сквирського району Сквирським районним

управлінням Головного управління

Держпродспоживслужби у Київській області

за період 2016-2017 років

 

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника Сквирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області   Довгаля М.П. «Про реалізацію повноважень Держпродспоживслужби на території Сквирського району Сквирським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області за період 2016-2017 років», районна рада відмічає, що протягом 2016-2017 років структурні підрозділи районного управління - відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини та відділ державного контролю за дотриманням санітарного законодавства працювали по основним напрямками роботи, які передбачені чинним законодавством.

Завдяки проведеним заходам Сквирською райдержадміністрацією, органами місцевого самоврядування та відділом державного контролю за дотриманням санітарного законодавства на території Сквирського району вдалося забезпечити стабільну санітарно-епідеміологічну ситуацію. Однак, залишилось проблемним питання щодо профілактики захворювання на туберкульоз, так, за 9 місяців 2017 року вакцинація новонароджених проти туберкульозу виконана на 44,5%, ревакцинація у віці 7 років – на 27%.

Вдалося утримати відносно благополучною епідемічну та епізоотичну ситуацію в районі щодо хвороб, спільних для людей і тварин. Проте, актуальність проблеми профілактики зазначених хвороб в районі не знижується.

Контроль за безпечністю харчових продуктів проводиться відділом безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини у випадку виготовлення дозвільних документів СПД та фізичними особами. Інспектування проводиться за заявами суб’єктів господарювання з метою видачі погодження та дозволів. Відділом в 2016 році планові перевірки не проводились. В 2017 році здійснено один плановий захід державного нагляду (контролю) щодо поводження з харчовими продуктами, при здійсненні якого виявлено ряд невідповідностей роботи агропродовольчого ринку підприємства споживчої кооперації «Сквирський ринок» Київської регіональної спілки споживчої кооперації та повторно перевірено на предмет виконання вимог припису, які було виконано в повному обсязі.

Окремим напрямком роботи районного управління є щомісячний моніторинг питної води в районі. Дослідження проб води показують про погіршення показників якості питної води.

Враховуючи пропозиції та рекомендації постійних депутатських комісій Сквирської районної ради, керуючись п.16 ч.1 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

  1. Інформацію начальника Сквирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області Довгаля М.П. «Про реалізацію повноважень Держпродспоживслужби на території Сквирського району Сквирським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області за період 2016-2017 років» взяти до відома (додається).
  2. Рекомендувати Сквирській райдержадміністрації забезпечити реалізацію повноважень чинного законодавства щодо співпраці з Сквирським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області відповідно до покладених на нього завдань.
  3. Рекомендувати Сквирському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області:

      3.1. Посилити та забезпечити:

- нагляд за безпечністю харчових продуктів, продовольчої сировини ветеринарної медицини;

- перевірку реалізації рослинної та тваринної продукції в місцях продажу на ринку та державний контроль з метою перевірки дотримання операторами ринку законодавства про харчові продукти та благополуччя тварин;

- перевірку шкільних та дошкільних навчальних закладів щодо забезпечення належних умов харчування, перебування, виховання та навчання дітей відповідно до вимог санітарного законодавства;

- виконання протиепізоотичних заходів, зокрема, в частині профілактики та недопущення поширення збудника АЧС, необхідності забезпечення належного та своєчасного виконання рішень Державної надзвичайної протиепiзоотичної комiсiї усіх рівнів з питань АЧС;

- проводити активну просвітницьку роботу серед населення щодо заходів із профілактики сказу, АЧС та інших небезпечних захворювань, зокрема зооантропонозів, з проведення вакцинації проти сказу всіх домашніх собак, котів та проти сибірки ВРХ, коней, - у першу чергу, тих, що випасаються;

- санітарно-освітню роботу з керівниками навчально-виховних закладів та керівниками сільськогосподарських підприємств;

- ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за переміщенням живих тварин, сировини та продукції з них, зокрема, недопущення видачі супровідних ветеринарних документів на переміщення тварин без їх належної ідентифікації, реєстрації та відповідно оформлених ідентифікаційних документів;

- контроль за розведенням та утриманням с/г тварин; захист навколишнього середовища від негативних наслідків, що пов’язані з вирощуванням та обігом тварин;

- взяти на контроль питання щодо благоустрою, санітарної очистки населених пунктів, проведення заходів щодо приведення їх у відповідність до санітарних вимог; комісійних обстежень сміттєзвалищ, худобомогильників; проведення очистки та дезінфекції джерел водопостачання.

3.2. Інформувати органи місцевого самоврядування та громадськість про результати здійснення ринкового нагляду.

3.3. Сприяти органам місцевого самоврядування у здійснені ними повноважень щодо захисту прав споживачів та організовувати надання споживачам консультації з питань захисту їх прав.

4. Рекомендувати Сквирській міській раді та сільським радам в бюджетах на 2018 та наступні роки передбачити кошти на проведення лабораторних досліджень по санітарно-хімічним показникам щодо якості питної води в колодязях та інших джерелах водопостачання.

5. Доручити голові Сквирської районної ради Гриші В.В. ініціювати звернення до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області щодо надання дозволу на проведення Сквирським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області позапланових перевірок суб'єктів господарювання (особливо свиногосподарств всіх форм власності в зв'язку з напруженою ситуацією по поширенню африканської чуми) на підставі звернень органів місцевого самоврядування.

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних, водних та лісових ресурсів.

 

Голова ради                                             В.В.Гриша

м. Сквира

_____ листопада 2017 року

№ ___-19-07

 

Інформація Сквирського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Київській області див.файл