Про реалізацію повноважень Держпродспоживслужби на території Сквирського району Сквирським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області за період 2016-2017 рокі

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ПРОЕКТ

Про реалізацію повноважень

Держпродспоживслужби на території

Сквирського району Сквирським районним

управлінням Головного управління

Держпродспоживслужби у Київській області

за період 2016-2017 років

 

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника Сквирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області         Довгаля М.П. «Про реалізацію повноважень Держпродспоживслужби на території Сквирського району Сквирським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області за період 2016-2017 років», районна рада відмічає, що протягом 2016-2017 років структурні підрозділи районного управління - відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини та відділ державного контролю за дотриманням санітарного законодавства працювали за основними напрямками роботи, які передбачені чинним законодавством України.

Завдяки проведеним заходам Сквирською райдержадміністрацією, органами місцевого самоврядування та відділом державного контролю за дотриманням санітарного законодавства на території Сквирського району вдалося забезпечити стабільну санітарно-епідеміологічну ситуацію. Однак, залишилось проблемним питання щодо профілактики захворювання на туберкульоз. Так, через відсутність вакцини, за 9 місяців 2017 року вакцинація новонароджених проти туберкульозу виконана на 44,5%, ревакцинація у віці 7 років – на 27%.

Вдалося утримати відносно благополучною епідемічну та епізоотичну ситуацію в районі щодо хвороб, спільних для людей і тварин. Проте, актуальність проблеми профілактики зазначених хвороб в районі не знижується.

Відповідно до звернення депутата Сквирської міської ради Сільченка С.І. від 06.09.2017 року питання щодо порушення гр. Бур’янівським М.В. санітарних норм утримання та відгодівлі свиней відносно власників земельних ділянок дачного кооперативу «Огородник» виконавчим комітетом Сквирської міської ради та Сквирською райдержадміністрацією не врегульовано. За клопотанням міської ради щодо включення представника Сквирської районної ради до складу спільної комісії з вирішення цього питання районна рада рекомендувала депутата районної ради Рогач Т.М. Проте, протягом 2,5 місяців до роботи комісії Рогач Т.М. не було залучено.

Контроль за безпечністю харчових продуктів проводиться відділом безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини у випадку виготовлення дозвільних документів СПД та фізичними особами. Інспектування проводиться за заявами суб’єктів господарювання з метою видачі погодження та дозволів. Відділом в 2016 році планові перевірки не проводились. В 2017 році здійснено один плановий захід державного нагляду (контролю) щодо поводження з харчовими продуктами, при здійсненні якого виявлено ряд невідповідностей роботи агропродовольчого ринку підприємства споживчої кооперації «Сквирський ринок» Київської регіональної спілки споживчої кооперації та повторно перевірено на предмет виконання вимог припису, які було виконано в повному обсязі.

Окремим напрямком роботи районного управління є щомісячний моніторинг питної води в районі. Дослідження проб води вказують на погіршення показників якості питної води. Так, в м.Сквира порівняно з 2015 роком, коли було зафіксовано 6,25% відхилень по санітарно-хімічних показниках, в 2016 році вже становило 64%. По сільським водогонам в порівнянні з 2015 роком (9,1% відхилень), в 2016 році збільшилась до 20%.

Згідно постанови Головного державного санітарного лікаря України від 17.05.2010. №16 «Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей», забезпечено щомісячний моніторинг за вмістом нітратів у воді колодязів та каптажів, яка використовується для споживання дітьми віком до 3-х років. В 2016 році досліджено 270 проб води за санітарно-гігієнічними показниками. Перевищення вмісту нітратів виявлено в 168 пробах (62%), в межах від 53,47 до 240,26 мг/дм.куб., що не відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10). В 2017 році досліджено 163 проби води, перевищення вмісту нітратів виявлено в 94 пробах (57,6%), в межах від 53,47 до 240,26 мг/дм куб, що також не відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил. Результати лабораторних досліджень проб питної води направлено відповідним сільським радам з протоколами досліджень щодо неможливості використання цієї води, як питної.

В 2017 році під час перевірки готовності шкіл та дитячих дошкільних закладів до початку нового навчального року, у відібраних пробах питної води виявлено: підвищений вміст нітратів 74,15 мг-куб/дм при нормі 50 мг-куб/дм у Великополовецькому НВК ЗОШ 1-111ст. дитячий садок; підвищену жорсткість 11,2мг-екв/дм при допустимій 10 мг-екв/дм у Оріховецькому НВК ЗОШ І-ІІІ ст. дитячий садок; підвищений вміст заліза 0,37 мг-куб/дм при нормі 0,2 мг-куб/дм у Горобіївському НВК ЗОШ І-ІІІ ст. дитячий садок; підвищений вміст заліза 2,23 мг-куб/дм при нормі 0,2 мг-куб/дм у Самгородоцькій ЗОШ І-ІІІ ст. Водопостачання навчально-виховного закладу с. Горобіївка. розпочато із власної артезіанської свердловини.

Перевірки продовольчих магазинів на предмет якості продуктів харчування, а також планові перевірки навчально-виховних закладів Сквирського  району не проводились в зв’язку з накладеним мораторієм відповідно до ЗУ «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», термін дії якого спливає 31 грудня 2017 року.

Враховуючи пропозиції та рекомендації постійних депутатських комісій Сквирської районної ради, керуючись п.16 ч.1 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

В И Р І Ш И Л А:

  1. Інформацію начальника Сквирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області Довгаля М.П. «Про реалізацію повноважень Держпродспоживслужби на території Сквирського району Сквирським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області за період 2016-2017 років» взяти до відома (додається).
  2. Рекомендувати Сквирській райдержадміністрації забезпечити реалізацію повноважень чинного законодавства щодо співпраці з Сквирським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області відповідно до покладених на нього завдань.
  3. Рекомендувати Сквирському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області:

                 3.1. Посилити та забезпечити:

- нагляд за безпечністю харчових продуктів, продовольчої сировини ветеринарної медицини;

- перевірку реалізації рослинної та тваринної продукції в місцях продажу на ринку та державний контроль з метою перевірки дотримання операторами ринку законодавства про харчові продукти та благополуччя тварин;

- перевірку шкільних та дошкільних навчальних закладів щодо забезпечення належних умов харчування, перебування, виховання та навчання дітей відповідно до вимог санітарного законодавства;

- виконання протиепізоотичних заходів, зокрема, в частині профілактики та недопущення поширення збудника АЧС, необхідності забезпечення належного та своєчасного виконання рішень Державної надзвичайної протиепiзоотичної комiсiї усіх рівнів з питань АЧС;

- проводити активну просвітницьку роботу серед населення щодо заходів із профілактики сказу, АЧС та інших небезпечних захворювань, зокрема зооантропонозів, з проведення вакцинації проти сказу всіх домашніх собак, котів та проти сибірки ВРХ, коней, - у першу чергу, тих, що випасаються;

- санітарно-освітню роботу з керівниками навчально-виховних закладів та керівниками сільськогосподарських підприємств;

- ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за переміщенням живих тварин, сировини та продукції з них, зокрема, недопущення видачі супровідних ветеринарних документів на переміщення тварин без їх належної ідентифікації, реєстрації та відповідно оформлених ідентифікаційних документів;

- контроль за розведенням та утриманням с/г тварин; захист навколишнього середовища від негативних наслідків, що пов’язані з вирощуванням та обігом тварин;

- контроль щодо благоустрою, санітарної очистки населених пунктів, проведення заходів щодо приведення їх у відповідність до санітарних вимог; комісійних обстежень сміттєзвалищ, худобомогильників; проведення очистки та дезінфекції джерел водопостачання.

3.2. Інформувати органи місцевого самоврядування та громадськість про результати здійснення ринкового нагляду.

3.3. Сприяти органам місцевого самоврядування у здійснені ними повноважень щодо захисту прав споживачів та організовувати надання споживачам консультації з питань захисту їх прав.

4. Рекомендувати Сквирській міській раді та сільським радам в бюджетах на 2018 та наступні роки передбачити кошти на проведення лабораторних досліджень по санітарно-хімічним показникам щодо якості питної води в колодязях та інших джерелах водопостачання.

5. Рекомендувати Сквирському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області, Сквирському міському голові, Сквирській райдержадміністрації, Сквирському відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, Сквирському відділенню Білоцерківської ОДПІ та відділу Держгеокадастру у Сквирському районі Київської області комісійно розглянути звернення депутата Сквирської міської ради Сільченка С.І. щодо правових підстав господарської діяльності громадянина Бур’янівського М.В., її негативного впливу на навколишнє середовище, зокрема загрози поширення АЧС та вжити заходи для приведення його діяльності в рамки чинного законодавства, про що проінформувати Сквирську районну раду до 15.12.2017 року.

6. Доручити голові Сквирської районної державної адміністрації Галюку В.В. ініціювати звернення до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області щодо надання дозволу на проведення Сквирським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області позапланових перевірок суб’єктів господарювання (особливо свиногосподарств всіх форм власності в зв’язку з напруженою ситуацією з поширення африканської чуми) на підставі звернень органів місцевого самоврядування.

7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних, водних та лісових ресурсів.

 

 

Голова ради                                     В.В.Гриша

м. Сквира

28 листопада 2017 року

№ ___-19-07

 

Інформація Сквирського відділу ГУ Держпроспоживслужби див.файл