Про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 25.05.2017 № 04-14-07 «Про стан професійної освіти в районі»

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

ПРОЕКТ

 

Про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 25.05.2017 № 04-14-07 «Про стан професійної освіти в районі»

 

Заслухавши та обговоривши інформацію директора ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» Пасічника О.С. та начальника управління агропромислового розвитку Сквирської райдержадміністрації Сиворакши М.В. «Про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 25.05.2017 № 04-14-07 «Про стан професійної освіти в районі»», районна рада відмічає наступне.

Керівництвом ДНЗ «Сквирське ВПУ» була надана неповна інформація щодо виконання доручень зазначених у рішенні сесії від 25.05.2017 №04-14-07. Доручення були вагомими та сприяли б покращенню роботи закладу.

Управлінням агропромислового розвитку Сквирської райдержадміністрації було проведено дві наради та взято участь у колоквіум на яких було обговорено лише організаційні заходи щодо залучення сільськогосподарських підприємств до співпраці з навчальним закладом ДНЗ «Сквирське ВПУ». Щодо питання допомоги  навчальному закладу в оновленні матеріально-технічної бази то є домовленість щодо виділення коштів в сумі 30 тис. грн.  на проведення реконструкції та ремонту трьох аудиторій для об’єднання їх в актовий зал ДНЗ «Сквирське ВПУ».

Сквирською міською та сільськими радами (крім Каленнівської, Шаліївської, Селезенівської сільських рад, де відсутні навчальні заклади) проводилася агітаційна та профорієнтаційна робота серед абітурієнтів на перспективу їх подальшого навчання в ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» за відповідними напрямами. Хоча на території Красноліської сільської ради навчальний заклад відсутній, проте при видачі довідок випускникам школи в сільській раді проводилася агітаційна робота на перспективу подальшого навчання в ДНЗ «Сквирське вище професійне училище».

Відділом освіти Сквирської райдержадміністрації спільно із викладачами та учнями ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» проводяться зустрічі у школах району та на базі закладу.  Проводяться за вибором спецкурси, факультативи такі як «Людина та світ професій», «Моя кар’єра», «Фінансова грамотність», «Професійне самовизначення». Складений спільний план заходів співпраці шкіл міста та ДНЗ «Сквирське вище професійне училище».

Сквирським районним центром зайнятості для учнів шкіл міста та району, з метою  формування у молодих людей уявлення про сучасні вимоги роботодавців, підвищення престижу робітничих професій, було проведено ярмарки професій, профорієнтаційні заходи «Урок реального життя», «Крок у професійне майбутнє», проводились виїзні семінари з використанням профорієнтаційного мобільного центру зайнятості.

Щодо внесення змін до чинного законодавства, які б сприяли розвитку професійної освіти та стимулювали б зацікавленість випускників отримувати освіту у даних закладах, то слід зауважити, що народним депутатом України Гудзенком В.І було підготовлено відповідне звернення до Міністерства освіти і науки України для відповідного опрацювання та надання висновку доцільності внесення відповідних змін.

Проблемами навчального закладу залишаються невирішеними: не забезпечено виділення  коштів на ремонт будівель, в тому числі не забезпечено енергозберігаючі заходи по утепленню та заміні вікон. Відсутній документ на право власності на будівлі, що перебувають на балансі ДНЗ «Сквирське вище професійне училище».

Виготовлено документацію на переобладнання дахів гуртожитку та навчального корпусу  №1.

Враховуючи пропозиції та рекомендації постійних депутатських комісій Сквирської районної ради та керуючись частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію директора ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» Пасічника О.С. «Про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 25.05.2017 №04-14-07 «Про стан професійної освіти в районі»» взяти до відома (додається).

2. Директору ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» Пасічнику О.С.:

2.1. з метою забезпечення покращення роботи закладу, забезпечити виконання доручень зазначених у рішенні сесії районної ради від 25.05.2017 №04-14-07 «Про стан професійної освіти в районі»;

2.2. розглянути можливість впровадження програми енергозбереження з залученням позабюджетних коштів, грандів;

2.3. розглянути питання можливості оновлення професій, які набувають учні на базі ДНЗ «Сквирське вище професійне училище»;

2.4. брати участь у тендерах, які проводяться на базі Київського обласного центру зайнятості по підготовці робочих кадрів.

3. Сквирській райдержадміністрації проводити організаторську роботу з керівниками сільськогосподарських підприємств щодо:

3.1. налагодження співпраці з державним навчальним закладом «Сквирське ВПУ»;

3.2. кооперації їх зусиль в оновленні матеріально-технічної бази училища.

4. Рекомендувати керівникам сільськогосподарських підприємств щороку надавати управлінню агропромислового розвитку Сквирської райдержадміністрації інформацію про  потребу у фахівцях навчального закладу та запрошення для студентів щодо проходження виробничої практики.

5. ДНЗ «Сквирське вище професійне училище», відділу освіти Сквирської РДА, Сквирському районному центру зайнятості, органам місцевого самоврядування Сквирського району і надалі спрямовувати агітаційну та профорієнтаційну роботу серед абітурієнтів на перспективу їх подальшого навчання в ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» за відповідними напрямами.

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури.

 

 

 

 

Голова ради                                                         В.В. Гриша

 

м. Сквира

28 листопада 2017 року

№ ___-19-07