Про стан законності, протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Сквирського району в 2017 році

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

ПРОЕКТ

 

 

Про стан законності, протидії злочинності,

охорони громадського порядку на території

Сквирського району в 2017 році

 

 

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника Сквирського відділу поліції ГУ НПУ в Київській області Шамрая Р.М. та в.о. керівника Білоцерківської місцевої прокуратури Турчина С.О., районна рада відзначає, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (9 місяців), загальна злочинність на території Сквирського району зменшилась на 63 кримінальних правопорушення (з 537 до 474, що становить 11,7%). Із вказаної кількості кримінальних правопорушень 8 вчинено неповнолітніми, 50 – особами, які вчиняли раніше кримінальні правопорушення, 13 – в стані алкогольного сп’яніння, 19 – групою осіб.

Спостерігається зменшення, у порівнянні з минулим роком, тяжких злочинів на 65 (117 проти 182) та невеликої тяжкості на 33 (57 проти 90). Кількість кримінальних правопорушень середньої тяжкості залишились на тому ж самому рівні – 126 злочинів. Відбулось невелике зростання особливо тяжких злочинів (з 6 до 8).

Рівень розкриття кримінальних правопорушень на території Сквирського району становить 52,2%. Залишок нерозкритих кримінальних правопорушень поточного року, станом на 25.09.2017, становив 145 злочинів, з них: тяжких – 66, особливо тяжких – 1. Станом на 01.10.2017 слідчими слідчого відділу Сквирського ВП ГУ НПУ в Київській області закінчено 372 кримінальних провадження. Відшкодовано збитків за закінченими кримінальними провадженнями на суму 751 тис. грн. та пред’явлено позови у провадженнях на суму 20 тис. грн. Відсутні результати боротьби з економічними злочинами.

Протягом січня-серпня 2017 року працівниками поліції складено 1781 протокол про адміністративне правопорушення за ст. ст. 44, 51, 121–140, 155–160, 173, 1732, 1751, 176–178, 184, 185, 187 КУпАП (за аналогічний період 2016 року – 671). Помітно збільшилась протидія скоєнню порушень правил дорожнього руху.

На виконання визначених законом повноважень, Сквирським відділом Білоцерківської місцевої прокуратури упродовж 9 місяців 2017 року вживались заходи щодо забезпечення додержання законності в діяльності Сквирського ВП ГУ НПУ в Київській області під час проведення досудового розслідування, оперативно-розшукової діяльності та при застосуванні примусових заходів, пов’язаних із обмеженням прав і свобод громадян. Так, у формі процесуального керівництва прокурорами, на виконання вимог ст. 36 КПК України, з метою активізації досудового розслідування надано 115 письмових вказівок у кримінальних провадженнях. За результатами перевірок скасовано 11 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень, виявлено та внесено до Реєстру 12 відомостей про вчинені кримінальні правопорушення, які раніше не обліковані. Перевірено 19 оперативно-розшукових справ та в порядку ст. 14 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» надано 6 вказівок. Прокурорами відділу, в порядку ст. 291 КПК України, направлено до суду 120 обвинувальних актів, прийнято участь у розгляді 148 кримінальних проваджень та 31 судовому засіданні, що стосуються питань пов’язаних із виконанням вироків. Внесено 2 вказівки з питань обмежень особистої свободи, порушень прав та інтересів затриманих, узятих під варту і засуджених та інших осіб, до яких застосовувались заходи примусового характеру, які розглянуто із вжиттям заходів до усунення порушення та притягнуто 1 особу до дисциплінарної відповідальності.

Крім цього, Сквирським відділом Білоцерківської місцевої прокуратури здійснюється діяльність по розгляду звернень громадян та представницька діяльність. Так, Сквирським відділом розглянуто 109 звернень громадян (35 направлено за належністю та 74 вирішено). Заявлено 4 позови в інтересах держави, на загальну суму 311868 тис. грн., щодо повернення державі земельних ділянок загальною площею 747,7 га та щодо стягнення витрат на лікування потерпілих від злочинів. На даний час у провадженні судів перебуває 2 позови про визнання недійсними наказів головного управління Держземагентства у Київській області та договорів оренди земельних ділянок загальною площею 1022,63 га на суму 18963 тис. грн.

Враховуючи пропозиції постійної депутатської комісії з питань регламенту, законності і правопорядку, керуючись п. 36 ч. 1 ст. 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада

 

 

ВИРІШИЛА:

 

 

1. Інформацію начальника Сквирського відділу поліції ГУ НПУ в Київській області Шамрая Р.М. та в.о. керівника Білоцерківської місцевої прокуратури Турчина С.О. про стан законності, протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Сквирського району в 2017 році  взяти до відома (додається).

2. Рекомендувати міській та сільським радам Сквирського району, з метою створення належних умов для здійснення прийому громадян поліцейськими, виділяти приміщення, оснащені комп’ютерами та офісною технікою.

3. Сквирському відділу поліції ГУ НП в Київській області:

3.1. З метою зміцнення матеріально-технічної бази та забезпечення належними умовами праці співробітників Сквирського ВП ГУ НП в Київській області, подати до Сквирської районної державної адміністрації пропозиції щодо внесення відповідних змін до Програми територіальних громад з профілактики злочинності в Сквирському районі на 2016-2019 роки.

3.2. Забезпечити в розумні терміни повне і всебічне розслідування кримінальних проваджень, на яких депутати акцентували увагу під час сесії 25.05.2017.

3.3. Систематично проводити профілактичні заходи по запобіганню злочинності:

- на базі навчальних закладів – уроки по запобіганню злочинності;

- комплексні слухання в громадах.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань регламенту, законності і правопорядку.

 

 

 

 

Голова ради                                             В.В. Гриша

 

м. Сквира

____________ 2017 року

№ ________________

Довідка про стан злочинності див.файл