Про хід виконання Програми розвитку культури у Сквирському районі на 2017-2021 роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ПРОЕКТ

 

Про хід виконання Програми розвитку культури

у Сквирському районі на 2017-2021 роки

 

Заслухавши інформацію начальника відділу культури, релігії, туризму, молоді та спорту Сквирської райдержадміністрації Центило-Гіптенко О.Л. про хід виконання Програми розвитку культури  у Сквирському районі на 2017-2021 роки Сквирська районна рада  відзначає, що зусилля відділу культури, релігії, туризму, молоді та спорту Сквирської райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування Сквирського району спрямовувалися на забезпечення стратегії розвитку галузі культури  в районі на 2017- 2021 роки, визначеною  Програмою, а саме:  створення належних умов для задоволення культурних потреб району, підвищення ефективної діяльності закладів культури в районі, забезпечення реалізації прав громадян на доступ до інформації, здобуття мистецької освіти, залучення до культурних цінностей і духовних надбань. Основним  досягнутим завданням Програми є створення умов для нормального функціонування базової мережі закладів культури місцевого рівня, надання культурних послуг для всіх верств населення, особливо дітей та юнацтва. Так, в Сквирському районі функціонує 80 закладів культури, які фінансуються з районного бюджету і на утримання яких в 2017 році передбачено 1618 тис. грн.

Збереження та актуалізація нематеріальної культурної спадщини, розвиток народних художніх промислів забезпечують аматори клубних установ Сквирського району  (22 сільських будинків культури та 15 сільських клубів), які активно брали  участь в різноманітних районних святкуваннях, в обласних та Всеукраїнських конкурсах та фестивалях.

Потребує зміцнення матеріально-технічна база відділу культури, релігії, туризму, молоді та спорту Сквирської райдержадміністрації. Гостро стоїть питання проведення ремонтів  майже всіх приміщень установ культури Сквирського району.

Забезпечення належного теплового режиму в приміщеннях досягається постійно тільки в Сквирському РБК, Сквирській дитячій школі мистецтв та Шамраївському, Антонівському, Шаліївському сільських будинках культури.

Потребує оновлення своєї діяльності  централізована бібліотечна система.

Активізувалася робота Сквирського районного народного краєзнавчого музею, на базі якого значно збільшилося тематичних екскурсій, виставок та зустрічей з видатними особистостями. Разом з тим, не ведеться цілеспрямована та систематична робота з забезпечення охорони та  збереження   об’єктів історико-культурної спадщини.

Враховуючи пропозиції постійних депутатських комісій та  керуючись п.16 ч.1 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

В И Р І Ш И Л А:

  1. Інформацію начальника відділу культури, релігії, туризму, молоді та спорту Сквирської райдержадміністрації Центило-Гіптенко О.Л.  про хід виконання Програми розвитку культури  у Сквирському районі на 2017-2021 роки взяти до відома (додається).
  2. Сквирській райдержадміністрації в своїй подальшій  діяльності зосередити увагу над  вирішенням основних завдань Програми:

- створення умов для нормального функціонування базової мережі закладів культури місцевого рівня, надання якісних культурних послуг для всіх верств населення, особливо дітей та юнацтва;

- державна підтримка професійного мистецтва;

- збереження та актуалізація нематеріальної культурної спадщини, розвиток народних художніх промислів;

- зміцнення матеріально-технічної бази, проведення ремонтів приміщень установ культури і мистецтва та забезпечення їх належного теплового режиму;

- забезпечення охорони, збереження і використання культурної спадщини.

  1. Розробникам та виконавцям Програми розвитку культури у Сквирському районі на  2017-2021 роки в термін до 01.01.18 року доопрацювати Програму, доповнивши її розділом „Розвиток туризму в Сквирському районі”, передбачивши такі завдання:

            - забезпечення прав громадян на відпочинок, відновлення та зміцнення здоров’я, на безпечне для життя і здоров’я довкілля, задоволення духовних потреб та інших прав;

- захист прав і законних інтересів туристів і суб’єктів туристичного бізнесу;

- відновлення та збереження цілісності туристичних ресурсів Сквирського району, їх раціональне використання й охорона при плануванні та забудові територій, на яких розміщені об’єкти туристичних відвідувань;

- створення сприятливих умов для удосконалення й розвитку індустрії туризму, підтримка пріоритетних напрямів туристичної діяльності.

  1. Сквирській райдержадміністрації доопрацювати структуру відділу культури, релігії, туризму, молоді та спорту Сквирської райдержадміністрації у відповідності до потреби та результатів праці, а саме: ввести додатково з 01.01.2018 року:
  • 0,5  штатних одиниць  директора Дулицького сільського будинку культури;
  • 0,75 штатних одиниці  директора Буківського  сільського будинку культури;
  • 0,5 штатних одиниць хореографа вокально-естрадної студії «Пісенні ключі» Сквирського РБК.
  1. Рекомендувати Кам’яногребельській, Великополовецькій, Тарасівській сільським радам  виділити  кошти на виготовлення проектно-кошторисних документацій для проведення капітального ремонту будинків культури.
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови Сквирської районної ради Грищенко О.Г. та постійну депутатську комісію з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури.

 

 

 

Голова ради                                В.В.Гриша

м. Сквира

28 вересня 2017 року

№ ___-17-07