Викладено 18.12.2015р.

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Про затвердження Програми діяльності, підтримки та розвитку районної газети «Вісник Сквирщини» органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування на 2016-2018 роки

 

Розглянувши Програму діяльності, підтримки та розвитку районної газети «Вісник Сквирщини» органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування на 2016-2018 роки, враховуючи рекомендації постійних депутатських комісій Сквирської районної ради, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

 

В И Р І Ш И Л А :

  1. Затвердити Програму діяльності, підтримки та розвитку районної газети «Вісник Сквирщини» органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування на 2016-2018 роки (додається).
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань ___________________________________________________.

 

 

Голова ради                                                         В.В. Гриша

м.Сквира

23 грудня   2015 року

№12 -03-07


Програма

діяльності, підтримки та розвитку

районної газети «Вісник Сквирщини»

органами виконавчої влади

та органами місцевого самоврядування

на 2016-2018 роки

 

І. Загальні положення

В інформаційному просторі Сквирського району діє районна газета «Вісник Сквирщини», засновниками (співзасновниками) якої є районна державна адміністрація та районна рада депутатів. Цей засіб масової інформації, згідно із Законом України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування засобами масової інформації», висвітлює діяльність відповідних органів.

Повноваження редакції районної газети «Вісник Сквирщини» визначені Конституцією України, Законами України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про інформацію», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», іншими законами.

Програма діяльності районної газети розроблена відповідно до Конституції України, Указів Президента від 09.12. 2000 р. №1323/2000 «Про додаткові заходи щодо безперешкодної діяльності засобів масової інформації, дальшого утвердження свободи слова в Україні», від 17.02. 2001 р. №2101/2001 «Про удосконалення діяльності органів виконавчої влади з питань інформування населення», від 01.08. 2000 р. «Про додаткові заходи щодо забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади».

 

II. Мета та основні принципи Програми

Метою Програми є інформаційне та фінансове забезпечення професійної діяльності колективу редакції районної газети «Вісник Сквирщини».

Основним завданням Програми на 2016-2018 роки є:

- придбання автомобіля для забезпечення вчасного збору інформації;

- створення відділу реклами та менеджерської діяльності, що дозволить насамперед нарощувати тираж;

- забезпечення колективу заробітною платою, згідно із законними вимогами;

- задоволення конституційних прав жителів Сквирського району на інформацію, забезпечення доступу громадян до неї, зміцнення організаційних основ функціонування районної газети, поліпшення її інформаційної насиченості.

Для виконання основних пунктів Програми на 2016 рік необхідні кошти в сумі 250

(двісті п’ятдесят) тисяч гривень.

 

III. Розширена програмна Концепція

діяльності районної газети «Вісник Сквирщини»

Районна газета «Вісник Сквирщини», заснована 3 жовтня 1930 року, як самостійна юридична одиниця, здійснює свою діяльність у співзасновництві з районною державною адміністрацією, районною радою. Одним із співзасновників видання є колектив

редакції у кількості 6 чоловік.

Редактор газети К.Ф. Бондарчук має вищу журналістську освіту - закінчила Львівський державний університет імені І. Франка (факультет журналістики), за фахом працює 33 роки, Заслужений журналіст України. Заступник редактора О.В. Славінська - із вищою філологічною освітою після закінчення Київського державного університету імені Т. Шевченка, у редакції - 14 років.

Видання виходить українською мовою два рази на тиждень: у суботу - на восьми

сторінках, у вівторок - на чотирьох. Наклад його - 2000.

Газета формується з власних авторських матеріалів, подаються публікації позаштатних кореспондентів, залучається великий актив громадських дописувачів. Спрямування газети - інформаційне, пізнавальне, культурологічне, просвітницьке, суспільно-політичне,

На сторінках видання порушуватимуться найрізноманітніші теми з життя району. Широко висвітлюватиметься діяльність органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Під постійними рубриками «У районній державній адміністрації», «У районній раді», «У міській раді» будуть подаватися матеріали із сесій, колегій, виробничих нарад, виступи керівників та спеціалістів органів виконавчої та законодавчої влади. Матимуть місце тематичні куточки про роботу відділів та управлінь, депутатський корпус, широко відображатимуться проблеми соціально-культурного побуту, дозвілля. Актуальними завжди будуть питання освіти, охорони здоров’я, виховання підростаючого покоління - насамперед ті, що особливо непокоять суспільство і набувають поширення (СНІД, наркоманія, алкоголізм, туберкульоз, дитяча бездоглядність, інші негативні прояви).

На сторінках районної газети зусібіч буде показано роботу колективів, які в умовах ринкової економіки ведуть свою діяльність, здобуваючи вагомі результати у праці. Зокрема, виправданими є сторінки про окремі підприємства, села, бізнесові структури підприємців. Економічний аналіз розвитку багатьох галузей району відбиватиметься у коментарях, інтерв'ю, статтях.

Особлива увага приділятиметься тематиці захисту інтересів держави у зв’язку з агресією на Сході України, у взаємодії з райвійськкоматом - мобілізаційній роботі, у співпраці з громадськими організаціями, які опікуються захистом та підтримкою учасників АТО, їх сімей, займаються волонтерською діяльністю, готуватимуться нариси, аналітичні статті про воїнів-земляків з метою формування іміджу захисника Вітчизни. 

Оскільки наш район - аграрний, серйозна увага приділятиметься питанням АПК, слово буде надаватись людям, які споконвіку віддають землі своє єство, знання та вміння. Звичайно, сторінки і далі прикрашатимуть розповіді про народних умільців, аматорів мистецтва, тих,

хто цінує усе святе та земне.

Злободенним залишається питання безробіття, особливо у час світової та внутрідержавної кризи. З районним центром зайнятості укладено угоду про надання інформаційних послуг, обговорено рубрики «У районному центрі зайнятості» та «Ярмарок вакансій і професій», під котрими постійно вмішуватимуться інформації про рух на ринку праці та виконання Державної програми з цього важливого питання.

Свої публікації про дотримання законодавства і далі будуть друкувати управління соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду України у Сквирському районі, фіскальна служба, пожежна охорона. Сторінки районної газети будуть надані для публікацій правоохоронним структурам - поліції, прокуратурі, суду. Екологічна служба вестиме рубрики «Людина та природа», «Екологічна інспекція інформує». Редакція газети продовжить^співпрацю з районним управлінням юстиції, санітарною службою, газовим господарством, фахівці котрих консультуватимуть з багатьох профілактичних питань.

Не менше уваги буде приділено новинам спорту, літературним, розважальним сторінкам. Під рубриками «Запитували – відповідаємо», «Хочете знати більше» спілкування з читачами продовжать юристи, землевпорядники, провідні агрономи, науковці, лікарі, державний нотаріус.    Газета звертатиме свій погляд на проблеми безгосподарності, тому відновлено рубрики «Критичним оком», «Слідами наших виступів», під якими вміщуватимуться матеріали, що будуть привертати увагу до засміченого довкілля, розбазарювання, невмілих підходів до ведення виробничих процесів, порушення технології виробництва та техніки безпеки праці тощо.

Як і раніше, газетярі будуть подавати публікації до професійних, державних свят. Головною фігурою залишатиметься людина - творець всього доброго на землі. Газета шануватиме ветеранів Другої світової війни та праці, героїв Майдану, АТО, принципово буде змальовувати їхні будні, проблеми, які переживають.

Важливими пунктами своєї діяльності колектив вважає правдивість, принциповість і фаховість у висвітленні усіх подій, які мають місце на території району.

 

ІУ. Фінансування Програми

Джерелами фінансування Програми є:

  • кошти районного бюджету в обсягах, затверджених рішеннями сесії Сквирської районної ради про районний бюджет на відповідний рік, виходячи із штатного розпису та розрахунків витрат і прибутків редакції газети;
  • інші кошти, що надходять від надання послуг редакцією газети, згідно з чинним законодавством.

 

 

Редактор                                                               К.Ф. Бондарчук.

 

17 грудня 2015 року.