Про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 25.05.2017 №04-14-07 «Про стан професійної освіти в районі»

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 25.05.2017 №04-14-07 «Про стан професійної освіти в районі»

 

Заслухавши та обговоривши інформацію директора ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» Пасічника О.С. та начальника управління агропромислового розвитку Сквирської райдержадміністрації  Сиворакши М.В. «Про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 25.05.2017 №04-14-07 «Про стан професійної освіти в районі»», районна рада відмічає наступне.

На виконання рішення сесії Сквирської районної ради керівництвом ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» розроблено і подано для затвердження Департаментом освіти Київської ОДА перспективний план розвитку закладу.

Але в зв’язку  з прийняттям  Закону України «Про освіту» закладом розпочато роботу над  приведенням Статуту та установчих документів, перспективного плану розвитку закладу, змін у навчально-виховному процесі відповідно до його вимог.

З вересня 2017 року в навчальному закладі впроваджуються елементи дуальної форми навчання, що дасть можливість підвищити якість підготовки професійної складової державного  стандарту ПТО відповідно до вимог навчальних планів  та  програм між ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» та соціальними партнерами (роботодавцями).

Проводиться влаштування ресторану-лабораторії для підготовки офіціантів, на що керівництвом ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» вже витрачено 100 тис. грн.

  Для підготовки кваліфікованих автослюсарів встановлено сучасне обладнання для СТО за рахунок коштів спеціального фонду в сумі 186 тис. грн..

Проведено поточний ремонт системи опалення, водопостачання, ремонт І поверху гуртожитку, виготовлено  проектно-кошторисну документацію на ремонт дахів гуртожитку та навчального корпусу №1.

Державне замовлення ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» виконано на 95,6%.

Розроблено бізнес-план щодо виробництва власної продукції.

Помітно поліпшилась співпраця між ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» з відділом освіти Сквирської райдержадміністрації та підприємствами району.

На виконання рішення сесії районної ради щодо ініціювання змін до чинного законодавства України, що стосуються розвитку професійно-технічної освіти, зокрема, Закону України «Про професійно-технічну освіту», народним депутатом України Гудзенком В.І. направлено депутатське звернення до Міністра освіти і науки України  Гриневич Л.М. для опрацювання і надання висновку щодо доцільності внесення запропонованих змін до чинного законодавства.  Також народним депутатом Гудзенком В.І. було направлено клопотання  щодо ініціювання виділення коштів  для ремонту дахів  гуртожитку та навчального корпусу училища, яке буде враховано при виділенні субвенції з Державного бюджету.

Сквирським районним центром зайнятості для учнів шкіл міста та району з метою  формування у молодих людей уявлення про сучасні вимоги роботодавців, підвищення престижу робітничих професій було проведено ярмарки професій, профорієнтаційні заходи «Урок реального життя», «Крок у професійне майбутнє», проводились виїзні семінари з використанням профорієнтаційного мобільного центру зайнятості.

Сільськими радами (крім Каленнівської, Шаліївської, Селезенівської сільських рад – відсутні навчальні заклади) проводилася агітаційна та профорієнтаційна робота серед абітурієнтів на перспективу їх подальшого навчання в ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» за відповідними напрямами. Хоча на території Красноліської сільської ради навчальний заклад відсутній, проте при видачі довідок випускникам школи в сільській раді проводилася агітаційна робота на перспективу подальшого навчання в ДНЗ «Сквирське вище професійне училище».

Сквирською районною радою для забезпечення навчально-виховного процесу з підготовки учнів за професією «столяр» ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» надана допомога в одержані 19 м3 лісу кругляка, що становить річну потребу училища в ньому. Зараз спільно з дирекцією училища та керівниками ТОВ «Шамраївський цукор», ТОВ «Грона», ТОВ «Сквирський КХП» районною радою опрацьовується механізм одержання ліцензії на підготовку кадрів робітничих професій, потрібних їм та іншим підприємствам, а також їх участі в зміцненні матеріально-технічної бази училища.

На виконання п.8 рішення сесії Сквирської районної ради від 25.05.2017 №04-14-07 «Про стан професійної освіти в районі», яким було зобов’язано Сквирську райдержадміністрацію провести організаторську роботу з керівниками сільськогосподарських підприємств щодо кооперації  їх зусиль в оновленні матеріально-технічної бази училища нею було залучено 25 тис. грн.. 

Враховуючи пропозиції та рекомендації постійних депутатських комісій Сквирської районної ради та керуючись частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію директора ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» Пасічника О.С. та начальника управління агропромислового розвитку Сквирської райдержадміністрації  Сиворакши М.В.  «Про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 25.05.2017 №04-14-07 «Про стан професійної освіти в районі»» взяти до відома (додається).

2.Директору ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» Пасічнику О.С.:

2.1. з метою забезпечення покращення роботи закладу продовжити роботу щодо виконання рішення сесії районної ради від 25.05.2017 №04-14-07 «Про стан професійної освіти в районі»;

2.2. розглянути можливість впровадження програми енергозбереження з залученням позабюджетних коштів, грантів;

2.3. розглянути пропозиції ТОВ «Шамраївський цукор», ТОВ «Грона», ТОВ «Сквирський КХП» щодо запровадження нових професій, які набувають учні на базі ДНЗ «Сквирське вище професійне училище», та участі цих підприємств та інших  в цьому;

2.4. брати участь у тендерах, які проводяться на базі Київського обласного центру зайнятості з підготовки кадрів робітничих професій.

3. Сквирській райдержадміністрації продовжити проведення організаторської роботи з керівниками сільськогосподарських підприємств щодо:

3.1. налагодження співпраці з державним навчальним закладом «Сквирське ВПУ»;

3.2. кооперації їх зусиль в оновленні матеріально-технічної бази училища.

4. Рекомендувати керівникам сільськогосподарських підприємств щороку надавати управлінню агропромислового розвитку Сквирської райдержадміністрації інформацію про  потребу у фахівцях навчального закладу та запрошення для студентів щодо проходження виробничої практики.

5. ДНЗ «Сквирське вище професійне училище», відділу освіти Сквирської РДА, Сквирському районному центру зайнятості, органам місцевого самоврядування Сквирського району і надалі спрямовувати агітаційну та профорієнтаційну роботу серед абітурієнтів на перспективу їх подальшого навчання в ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» за відповідними напрямами.

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури.

Голова ради                                        В.В. Гриша

 

м. Сквира

28 листопада 2017 року

№ 05-19-07