Про хід виконання рішення Сквирської районної ради від 27 жовтня 2016 року №05-10-07 «Про стан виконання Програми забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою в достатні кількості

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Про хід виконання рішення Сквирської

районної ради від 27 жовтня 2016 року №05-10-07

«Про стан виконання Програми забезпечення

населення Сквирського району якісною питною

водою в достатні кількості на 2011-2020 роки»

 

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С. про хід виконання рішення Сквирської районної ради від 27 жовтня 2016 року №05-10-07 «Про стан виконання Програми забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою в достатній кількості на 2011-2020 роки», районна рада відмічає, що рішенням сесії Сквирської районної ради №13-13-07 від 23 лютого 2017 року внесено доповнення до Програми, де передбачено ряд заходів щодо покращення якості питної води, в т.ч. заходи з дослідження питної води загального користування, санітарної обробки криниць громадського користування та інших джерел водопостачання; реконструкції існуючих мереж водопостачання та будівництва нових; облаштування свердловин води; установки пом’якшення води на ВНС-2 та капітальний ремонт станції знезалізнення питної води з установкою додаткового фільтра в м. Сквира; благоустрою водойм; реконструкції гідротехнічних споруд та ін.

На виконання заходів, передбачених Програмою, кошти з районного бюджету протягом 2016-2017 років не виділялись.

Міською та частиною сільських рад розроблено та затверджено місцеві Програми забезпечення населення якісною питною водою в достатній кількості на 2017-2020 роки.

Зусиллями Сквирської міської та сільських рад за рахунок коштів з місцевих бюджетів виготовлено та поновлено ряд проектно-кошторисних документацій та разом з експертними звітами подано до облдержадміністрації для фінансування за рахунок субвенції з державного бюджету або співфінансування.

Для забезпечення населення міста Сквири якісною питною водою за рахунок державного бюджету та співфінансування з міського бюджету проведено реконструкцію мережі водопостачання в районі масиву «Ярки». В 2017 році в результаті проведених робіт підключено систему водопостачання.

Протягом 2017 року комунальним підприємством «Сквирське комунальне господарство» проводився ремонт насосного обладнання артезіанських свердловин та насосних станцій, вуличних колонок, водопровідних труб, стояків; здійснювалась профілактика каналізаційних мереж по місту, проводяться дослідження питної води та облаштування криниць загального користування. Проте, кошти на будівництво установки пом’якшення води на водонапірній станції-2 та на капітальний ремонт станції для знезалізнення питної води з установкою додаткового фільтра Сквирська міська рада в бюджеті на 2017 рік не передбачила, хоча вона не працює з 2012 року.

Відповідно до даних Білоцерківського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України» протягом 2017 року досліджено 163 проби води за санітарно-гігієнічними показниками. Перевищення вмісту нітратів виявлено в 94 пробах (57,6 %), в межах від 53,47 до 240,26 мг/дм. куб., що не відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил. Особливо загрозливий стан в селах Мовчанівка (4/3: відібрано 4 проби, перевищено вміст нітратів у воді в 3 пробах),  Цапіївка (3/3), Великополовецьке (7/7), Шаліївка (6/5), Рогізна (2/2), Шапіївка (5/5), Золотуха (2/2), Тхорівка (4/3), Оріховець 10/7), Кривошиїнці (1/1), Безугляки (2/2), Каленна (5/4), Нова Пустоварівка (2/2), Тарасівка (2/2), Пищики (6/4), тощо. Разом з тим, з початку 2017 року виробничий контроль безпечності та якості питної води самі сільські ради не проводять, що є порушенням пункту 5 статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині контролю за якістю питної води.

Виробничий контроль безпечності та якості питної води з криниць та артезіанських свердловин здійснюється лише на 8 об’єктах: КП «Сквирське комунальне господарство», КП «Господар» с. Руда, ТОВ «Шамраївське» с. Руда, ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів» м. Сквира, ТОВ фірма «Грона» м. Сквира, кафе «Роставиця» ФОП Чала Л.В. с. Шамраївка, кафе «Людмила» ФОП Мельник Р.В., кафе «Александріт» ФОП Конопляний С.В. с. Кривошиїнці.

КП «Сквирське комунальне господарство» спільно з Сквирською міською радою та сільськими радам утримують санітарні зони джерел водопостачання та водних об’єктів в належному стані, проводять благоустрій територій біля свердловин. Розчищення русел річок, дна водосховищ, укріплення берегів проводиться орендарями водних об’єктів.

За кошти районного бюджету у сумі 60,0 тис. грн. у грудні 2016 року проведено часткове перезатарення та обмеження доступу до непридатних для використання та заборонених до застосування пестицидів та отрутохімікатів, які знаходяться на території хімскладу колишнього радгоспу «Сквирський» і готові для відправки на утилізацію.

У зв’язку з відсутністю коштів у місцевому бюджеті на здійснення заходів із вивезення та утилізації непридатних до використання та заборонених до застосування хімічних засобів захисту рослин, Сквирська райдержадміністрація зверталася до Міністерства екології та природних ресурсів України та до Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації з проханням виділити кошти з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, відповіді на які ще не отримано.

Враховуючи пропозиції та рекомендації постійних депутатських комісій Сквирської районної ради, керуючись п.16 ч.1 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

В И Р І Ш И Л А:

  1. Інформацію начальника відділу з питань цільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С. про хід виконання рішення Сквирської районної ради від 27 жовтня 2016 року №05-10-07 «Про стан виконання Програми забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою в достатні кількості на 2011-2020 роки» взяти до відома (додається).
  2. Рекомендувати Сквирській райдержадміністрації, Сквирській міській та сільським радам вжити необхідних заходів щодо повного виконання протягом 2017-2020 років Програми забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою в достатній кількості на 2011-2020 роки.
  3. Рекомендувати Сквирській міській та сільським радам:

- забезпечити безумовне виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 27 жовтня 2016 року №05-10-07 «Про стан виконання Програми забезпечення населення Сквирського району якісною питною водою в достатній кількості на 2011-2020 роки»;

- посилити контроль за якістю питної води відповідно до вимог  пункту 5 статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині контролю за якістю питної води.

4. Рекомендувати Сквирській міській раді та КП «Сквирське комунальне господарство» відновити роботу станції для знезалізнення питної води.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних, водних та лісових ресурсів.

 

Голова ради                                     В.В.Гриша

 

м. Сквира

26 жовтня 2017 року

№ 03-18-07

Інформація Сквирської РДА по Програмі див.файл