Про хід виконання рішення Сквирської районної ради №04-10-07 від 27 жовтня 2016 року «Про стан виконання районної комплексної програми подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми та ре

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

 

Про хід виконання рішення Сквирської районної ради №04-10-07 від 27 жовтня 2016 року «Про стан виконання районної комплексної програми подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми та реформування інтернатних закладів для дітей «Назустріч дітям» на 2009-2017 роки

 

 

Заслухавши та обговоривши інформацію Сквирської райдержадміністрації щодо стану виконання районної комплексної програми подолання дитячої бездоглядності, районна рада відмічає, що робота райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, виконавчих комітетів органів місцевого самоврядування протягом 2017 року була спрямована на забезпечення виконання завдань, визначених районною комплексною програмою, рішенням Сквирської районної ради №04-10-07 від 27 жовтня 2016 року «Про стан виконання районної комплексної програми подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми та реформування інтернатних закладів для дітей «Назустріч дітям» на 2009-2017 роки.

З метою забезпечення в Сквирському районі  реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток  та уникнення дублювання функцій в цій сфері Сквирською райдержадміністрацією внесені зміни до положення Сквирського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, згідно з розпорядженням голови Сквирської райдержадміністрації від 14.08.2017 року №484 «Про затвердження положення про Сквирський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді». Зміни були внесені щодо впровадження новітніх соціальних технологій, спрямованих на мінімізацію чи подолання складних життєвих обставин (в тому числі щодо патронату над дитиною). Сквирською райдержадміністрацією не переглянуто та не затверджено в новій редакції Положення про службу у справах дітей та сім’ї Сквирської РДА.

Службою у справах дітей та сім’ї Сквирської райдержадміністрації переглянуто штатний розпис служби у справах дітей та сім’ї, врахувавши норматив, передбачений Законами України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». Так, на 6527 осіб дитячого населення району у службі у справах дітей та сім’ї Сквирської райдержадміністрації працює 5 осіб.

Сквирською райдержадміністрацією внесено зміни до складу комісії з питань захисту прав дитини Сквирської РДА згідно з розпорядженнями голови райдержадміністрації від 13 лютого 2017 року №79 та від 14 серпня 2017 року №485.

Сквирською райдержадміністрацією, міською та сільськими радами Сквирського району забезпечено виконання районної комплексної програми подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми, та реформування інтернатних закладів для дітей «Назустріч дітям» на 2009 – 2017 роки. Міською та сільським радами Сквирського району та органами опіки та піклування при виконавчих комітетах проводиться щорічний аналіз соціального становища сімей з дітьми у районі для визначення проблем та формування пакету необхідних соціальних послуг з урахуванням показників криміногенної ситуації. Працівниками Служби, відповідальними за діяльність щодо опіки та піклування, сформовано реєстр житла та майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, який оновлюється по мірі надходження нових даних. Також забезпечується ведення на районному рівні електронної бази даних «Житло дітям». Рішеннями виконавчих комітетів сільських рад Сквирського району закріпляється житло за дітьми сиротами (накладається заборона на відчуження житла), надається допомога в оформленні прав на майно в порядку спадкування, спільно з дільничними інспекторами поліції проводяться роз’яснювальні роботи з питань попередження насильства в сім’ї. Проводяться обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей де є діти під опікою. В 2017 році з бюджету Антонівської сільської ради проведено 50% фінансування вартості оздоровлення дитини з опікунської сім’ї. Сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах, якщо вони звертаються по допомогу, надається матеріальна допомога за відповідною сільською програмою «Турбота». Горобіївським сільським бюджетом на 2017 рік заплановано встановлення дитячого ігрового майданчика та зони вільного доступу до інтернет.

З метою популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, формування позитивного іміджу усиновителів, прийомних батьків та батьків-вихователів Службою поширюється відповідна поліграфічна продукція (плакати, буклети тощо), здійснюються виступи на інформаційно-освітніх заходах та шпальтах місцевих ЗМІ.

Враховуючи пропозиції постійних депутатських комісій та керуючись п. 16 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

 

                                                 В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію Сквирської райдержадміністрації щодо стану виконання районної комплексної програми подолання дитячої бездоглядності прийняти до відома (додається).

2. Сквирській райдержадміністрації:

2.1. розробити проект нової Програми подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми та реформування інтернатних закладів для дітей «Назустріч дітям» на 2009-2017 роки, в якій передбачити пріоритетними такі напрямки:

- розроблення та запровадження ефективних форм роботи з профілактики дитячої безпритульності і бездоглядності, виявлення на ранній стадії сімей, які неспроможні або не бажають виконувати виховні функції, та забезпечення захисту прав дітей, які виховуються в таких сім’ях;

- застосування ефективних форм соціальної підтримки дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- запровадження ефективних форм і методів роботи з дітьми, які перебувають в закладах соціального захисту;

- завершення роботи з формування мережі закладів соціального захисту дітей та удосконалення їх діяльності;

- забезпечення підготовки та перепідготовки фахівців закладів соціального захисту дітей.

2.2. забезпечити до 01 грудня 2017 року виконання підпункту 2 пункту 2 рішення районної ради №04-10-07 від 27 жовтня 2016 року щодо затвердження в новій редакції Положення про службу у справах дітей та сім’ї Сквирської РДА.

2.3. через засоби масової інформації системно поширювати інформацію щодо шляхів усиновлення дітей.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань регламенту, законності і правопорядку.

 

Голова ради                                      В.В. Гриша

 

м. Сквира

26 жовтня 2017 року

№ 05-18-07