Про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 25.08.2016 №06-09-07 „ Про стан виконання районної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного т

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

 

Про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 25.08.2016 №06-09-07 „ Про стан виконання районної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2014-2017 роки ”

 

Заслухавши інформацію начальника Сквирського РС ГУ ДСНС України в Київській області полковника служби цивільного захисту Шуляка І.М. та начальника відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С. про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 25.08.2016 № 06-09-07 „ Про стан виконання районної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2014-2017 роки ”, районна рада відзначає, що завдяки вжитим заходам районної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2014-2017 роки (далі – Програма) в районі досягнуто наступних показників: не допущено виникнення пожеж в лісових масивах району та на об’єктах нового будівництва; зменшено кількість пожеж на підконтрольних органам державного нагляду (контролю) у сфері техногенної, пожежної безпеки та цивільного захисту (2016 – 2 пожежі, 2017 – 0); зменшено кількість одиниць техніки під час пожеж (2016 – 5, 2017 – 1); проведено перезатарення та обмеження доступу до 10,4 т непридатних до використання та заборонених до застосування пестицидів та ядохімікатів, які знаходяться на території хімскладу бувшого радгоспу «Сквирський».

На території району впровадженню автоматизованих систем раннього виявлення (АСРВ) загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення підлягають три об’єкти підвищеної небезпеки: 1. АЗС №4215 ТОВ «Альянс Холдинг» – АСРВ впроваджено без введення в експлуатацію в установленому законодавством порядку. 2. АЗС №ВН 65 ПП «Укрнафтопродукт» ОККО – за результатами проведеної планової перевірки 25.06.2015 року Сквирським РВ ГУ ДСНС, керуючись ст. 68 Кодексу цивільного захисту України, ініційовано звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді зупинення діяльності АЗС. За інформацією головного управління, станом на 12.08.2016 року по даному об’єкту рішення набрало законної сили та направлено до виконання. На сьогоднішній день роботи щодо впровадження АСРВ не проводилися. 3. Сквирська нафтобаза ТОВ «Альянс Ойл Україна» – в 2015 році погоджено технічне завдання та робочий проект на впровадження автоматизованої системи раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій. Роботи з монтажу АСРВ, які було заплановано на листопад 2016 року, не виконані. Станом на сьогодні роботи з монтажу АСРВ заплановано на травень 2018 року.

З вищевказаними об’єктами підвищеної небезпеки укладено договори на постійне аварійно-рятувальне обслуговування. Також договори на постійне аварійно-рятувальне обслуговування укладено з ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів», ДП АТ «Київхліб «Сквирський хлібозавод», АЗС ТОВ «МВП «Релос», ТДВ«Шамраївський цукрозавод».

У зв’язку із введенням в дію Закону України від 03.11.2016 №1728–VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» протягом 2017 року перевірки вищевказаних суб’єктів господарювання не проводилися та заходи впливу не застосовувалися.

У 2017 році, на виконання заходів Програми, з районного бюджету виділено 20 тис. грн.

Сільськими радами Сквирського району не розроблено та не прийнято місцевих цивільних програм захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки. Рішенням Сквирської міської ради від 23.12.2016 №300-14-VII затверджена міська цільова програма захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2017 рік, яка виконана повністю, а загальний обсяг фінансових ресурсів на її реалізацію становить 30 тис. грн.

Із одинадцяти пожежних автомобілів, які знаходяться в населених пунктах Сквирського району, із різних причин не чергують чотири (с. Горобіївка ТОВ «Червоний лан»; с. Самгородок відділок Самгородок ТДВ «Шамраївський цукрозавод»; с. Тхорівка; с. Оріховець ТОВ «Оріховецьке»). За результатами розгляду постійною депутатською комісією Сквирської районної ради з питань регламенту, законності і правопорядку, 21 липня 2017 року, питання «Про стан використання пожежного автомобіля іноземного виробництва, який знаходиться на території Сквирського РС ГУ ДСНС України в Київській області», комісією було рекомендовано власнику пожежного автомобіля та Сквирському РС ГУ ДСНС України в Київській області здійснити реєстрацію транспортного засобу у порядку встановленому чинним законодавством України.

У 2017 році рішеннями виконавчих комітетів Шаліївської та Домантівської сільських рад та рішенням постійної комісії райдержадміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначено місця масового відпочинку населення на водних об’єктах (місця для любительського рибальства), та забезпечено їх обладнання. За кошти місцевого бюджету міста Сквира (14,1 тис. грн.) виготовлена проектно-кошторисна документація на «Облаштування зони відпочинку по вул. Лівобережна». Всіма іншими сільськими радами Сквирського району не визначено місць масового відпочинку населення на водних об’єктах.

Сквирським ЦПМСД проведено технічну інвентаризацію, виготовлено технічну документацію та взято на облік захисну споруду, яка знаходиться у підвальному приміщенні в с. Самгородок по вул. Петровського, 8.

Враховуючи пропозиції постійної депутатської комісії з питань регламенту, законності і правопорядку, відповідно до Закону України «Про загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013-2017 роки», Кодексу  цивільного захисту України, Водного кодексу України,  керуючись п.16 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Інформацію начальника Сквирського РС ГУ ДСНС України в Київській області полковника служби цивільного захисту Шуляка І.М. та начальника відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С. про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 25.08.2016 № 06-09-07 „ Про стан виконання районної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2014-2017 роки ” прийняти до відома.

2. Сквирській райдержадміністрації, міськсільвиконкомам при формуванні показників бюджету передбачити кошти для виконання запланованих заходів Програми.

3.  Сквирській райдержадміністрації, міському та сільським головам:

3.1. вжити заходів щодо повного виконання протягом 2017 року районної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2014-2017 роки (створення підрозділів місцевої пожежної охорони та фінансування на утримання автомобіля і команди ПСО; технічна інвентаризація захисної споруди (ПРУ) №153501 ДП «Тхорівський спиртзавод»; забезпечення нормативною кількістю води для цілей пожежогасіння в системах водопостачання, проведення ремонтів існуючих пожежних водоймищ, обладнання площадок (пірсів) біля ставків, розташованих у населених пунктах.);

3.2. розробити та прийняти в територіальних громадах місцеві цивільні програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки;

3.3. протягом 2017 років визначити та обладнати місця для масового відпочинку населення на водних об’єктах.

4. Сквирському РС ГУ ДСНС України в Київській області:

4.1. зосередити увагу над зміцненням матеріально-технічної бази, в тому числі за рахунок благодійних матеріально-технічних внесків суб’єктів господарювання;

4.2. забезпечити виконання пункту 6 рішення Сквирської районної ради від 25.08.2016 року №06-09-07 щодо своєчасного проведення робіт з монтажу АСРВ на нафтобазі ТОВ «Альянс Ойл Україна» (червень 2018 року);

4.3. включити до плану перевірки наявних дозволів на функціонування газових заправок, як об’єктів підвищеної небезпеки, в межах своєї компетенції.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію  з питань регламенту, законності і правопорядку.

 

 

 

 

Голова ради                               В.В.Гриша

 

м. Сквира

28 вересня 2017 року

№ 04-17-07