Про звернення Сквирської районної ради до Верховної Ради України з ініціативою внесення змін до Земельного кодексу України

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

 

Про звернення Сквирської районної ради до

Верховної Ради України з ініціативою внесення

змін  до Земельного кодексу України

           

Враховуючи пропозиції депутата Сквирської районної ради Сиворакши М.В., висловлених під час засідання президії Сквирської районної ради 11 травня 2017 року, щодо необхідності внесення змін до Земельного кодексу України, а саме: передати розпорядження землями за межами населених пунктів органам місцевого самоврядування, що дасть змогу ефективно розпоряджатися земельними ділянками та вести контроль правомірності їх використання, керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозиції постійних депутатських комісій, районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Схвалити  звернення депутатів Сквирської районної ради до Верховної Ради України.

2. Звернутися до голови Верховної Ради України  Парубія А.В., а також до народних депутатів України Гудзенка В.І. та Сольвара Р.М. з ініціативою внесення змін до Земельного кодексу України.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних, водних та лісових ресурсів.

 

 

 

 

Голова ради                                      В.В. Гриша

 

м. Сквира

25 травня 2017 року

№ 24-14-07

Поіменне голосування див.файл

 

                                                                                      

 

 

 

 

 

 

                                                                                              Голові Верховної Ради України

                                                                                              Парубію А.В.

                                                                                              Народному депутату України

                                                                                              Гудзенку В.І.

                                                                                              Народному депутату України

                                                                                              Сольвару Р.М.

 

 

 

З В Е Р Н Е Н Н Я

 

З 1 січня 2013 року вступив в силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», яким внесено зміни до Земельного кодексу України. У відповідності до прийнятих змін Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальні органи передають у власність або у користування земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності.

За період з 2013 року по даний час Сквирська районна рада стала свідком різного роду зловживань у процесі виділення земельних ділянок за межами населених пунктів, оскільки такі дії здійснюються без публічного обговорення на сесіях відповідних місцевих рад та врахування інтересів територіальних громад. Так, в 2014 році, без будь-яких погоджень з органами місцевого самоврядування, наказами Головного управління Держземагентства в Київській області надано земельні ділянки гр. Опалко В.Г. та Конюшенку Д.Д. загальною площею понад 874 га. При цьому в районі гостро стоїть питання забезпечення  учасників АТО земельними ділянками для ведення особистого селянського господарства, розміром до 2 га.

З метою уникнення конфліктних ситуацій та зняття соціальної напруги в суспільстві, Сквирська районна рада звертається до Вас, як суб’єктів законодавчої ініціативи, з проханням ініціювати внесення змін до Земельного кодексу України  щодо передачі до юрисдикції органів місцевого самоврядування повноважень розпоряджатися земельними ділянками, які розташовані за межами населених пунктів.

 

 

 

 

 

 

                                                                    Підтримано рішенням сесії Сквирської

                                                                    районної ради № __________________

                                                                    від 25 травня 2017 року