Про заслуховування звіту завідувача Сквирською центральною районною аптекою № 25 про діяльність закладу

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

 

 

Про заслуховування звіту завідувача Сквирською центральною районною аптекою № 25 про діяльність закладу

 

 

Заслухавши і обговоривши звіт завідувача Сквирською центральною районною аптекою №25 Гончарова М.Ф., районна рада відзначає, що виконання функцій, покладених на аптеку, здійснюється у відповідності до Статуту Сквирської центральної районної аптеки №25, затвердженого рішенням сесії Сквирської районної ради № 04-18-04 від 21.04.2005 року.

Сквирська центральна районна аптека №25 має у своєму складі має такі структурні підрозділи:1) аптечний пункт №1 при поліклініці КЗ «Сквирський ЦПМСД»; 2) Аптека      № 73 с. Великополовецьке; 3) аптека № 124 с. Самгородок; 4) аптека № 148 с. Чубинці;      5) аптека №149 с. Шамраївка. Для забезпечення  сільського населення лікарськими засобами та предметами медичного застосування в районі функціонує 35 аптечних пунктів, створених при ФП, ФАП, амбулаторіях загальної практики сімейної медицини в селах Сквирського району.

Завдяки комунальному підприємству забезпечується виконання соціальних функцій, а саме отоварення безкоштовних рецептів, обслуговування пільгових категорій населення, відпуск психотропних і наркотичних препаратів. За 2016 рік Сквирською центральною районною аптекою №25 були відпущені ліки за пільговими рецептами учасникам АТО, інвалідам другої світової війни, інвалідам Радянської Армії, інвалідам дитинства, онкохворим, хворим на бронхіальну астму, дитячий церебральний параліч та іншим за рецептами лікарів на суму 250 тис. грн.; потерпілим внаслідок катастрофи на ЧАЕС на суму 178,1 тис. грн.. З квітня 2017 року розпочато надання хворим ліків за програмою «Доступні ліки».

Через максимальні граничні надбавки, дозволені постановою КМУ від 17.10.2008 № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і медичні вироби», ціни в центральній районній аптеці №25 є доволі високими. Це викликає невдоволення жителів району. Виробництво ліків власними силами припинено.

Гончаров М.Ф. неналежним чином забезпечує дотримання вимог п. 2.3. Статуту Сквирської центральної районної аптеки №25 щодо проведення інформаційної роботи про лікарські засоби, вироби медичного призначення. Так, в газеті «Вісник Сквирщини» за 2016-2017 роки немає жодного матеріалу на зазначену тематику.

Враховуючи пропозиції постійної депутатської комісії з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури та керуючись п.8 ч.1 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Звіт завідувача Сквирською центральною районною аптекою №25 Гончарова М.Ф.  взяти до відома (додається).

2.  Завідувачу Сквирською центральною районною аптекою №25 забезпечити:

2.1. дотримання вимог п. 2.3. Статуту Сквирської центральної районної аптеки №25 щодо проведення інформаційної роботи серед населення про лікарські засоби, вироби медичного призначення, про функціонування програми «Доступні ліки»;

2.2. необхідним асортиментом ліків хворим, які підпадають під програму «Доступні ліки»;

2.3. з метою здешевлення ліків:

- вивчити можливість щодо відновлення виробництва ліків власними силами;

- по можливості зменшити граничні надбавки, дозволені постановою КМУ від 17.10.2008 № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і медичні вироби»;

2.4. подати до наступної сесії районної ради на затвердження Статуту Сквирської центральної районної аптеки №25 в новій редакції;

2.5. Про хід виконання цього рішення проінформувати районну раду до 01.09.2017 року.

3.  Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань  комунальної власності та соціальної інфраструктури.

          

                  

                                                                    .

Голова ради                                                    В.В. Гриша

 

м. Сквира

 

25 травня  2017 року

№ 08-14-07

Поіменне голосування див.файл