Про стан медичного обслуговування в Сквирському районі

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Про стан медичного обслуговування в

Сквирському районі

 

Заслухавши звіти головного лікаря Сквирської ЦРЛ Чижа А.Г., в.о. головного лікаря комунального підприємства Сквирського Центру первинної медико-санітарної допомоги Мазур Т.П., районна рада відзначає, що протягом року стан медичного обслуговування дещо поліпшився. Зокрема, за кошти державного та місцевих бюджетів проведені ремонти медичних закладів, частково проведено оновлення медичного обладнання, ведеться електронний реєстр пацієнтів (зареєстровано 7140 хворих), придбано автомобіль невідкладної медичної допомоги, запрацювала районна Програма „Місцевих стимулів” у частині придбання житла для  лікарів, поліпшився їх кадровий добір, намітилися певні позитивні тенденції в лікувальній практиці. В поточному році  створено реабілітаційний центр „Статус” на базі приміщення Великополовецької АЗПСМ.

За 2016 рік у стаціонарних відділеннях ЦРЛ проліковано 5556 хворих (2015 рік – 5960). Лікарями Сквирського ЦПМСД за 2016 рік прийнято амбулаторно 105791 пацієнт (2015 рік – 107174). Кількість відвідувань лікарями вдома – 23155 пацієнтів (2015 рік – 22562). За результатами 2016 року галузь охорони здоров’я профінансовано  на суму 32,6 млн. грн., що на 1,7  млн. грн. більше ніж за 2015 рік.

Разом з тим, стан медичної допомоги, що надається Сквирською ЦРЛ та Сквирським ЦПМСД, ще не відповідає вимогам населення щодо поліпшення стану медичного обслуговування в районі.

Найбільшу питому вагу мають захворювання системи кровообігу (2016 рік 611 пацієнтів; 2015 рік – 667). Зросла кількість онкологічних захворювань (2016 рік – 77 пацієнтів; 2015 рік – 67).

Поки що не вирішено по суті питання наближення надання медичних послуг до жителів в мікрорайонах Павленки, Слобода та Чабани м. Сквира. В с. Золотуха вже три роки відсутнє приміщення фельдшерського пункту.

Незважаючи на поліпшення фінансування галузі медицини, воно залишається недостатнім. Лікувальні заклади району не повністю забезпечені обладнанням та інвентарем.

Відповідно до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні  гарантії», враховуючи пропозиції постійної депутатської комісії з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури, керуючись ч. 2 ст. 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Звіт головного лікаря Сквирської ЦРЛ Чижа А.Г., в.о. головного лікаря комунального підприємства Сквирського Центру первинної медико-санітарної допомоги Мазур Т.П. (додається) взяти до відома.

 

  1. Головному лікарю Сквирської ЦРЛ Чижу А.Г. та в.о. головного лікаря комунального підприємства Сквирського Центру первинної медико-санітарної допомоги Мазур Т.П.:
  • надалі вживати заходи для покращення стану медичного обслуговування населення району;
  • вжити заходів щодо посилення  персональної відповідальності  медичних працівників за якістю надання медичної допомоги;
  • проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення з питань охорони здоров’я;
  • забезпечити оперативне реагування на звернення громадян з проблемних питань щодо надання медичної допомоги відповідно до визначених законодавством термінів.

 

  1. Сквирській районній державній адміністрації:

- розробити план заходів щодо покращення медичного обслуговування населення району;

- розглянути можливість влаштування медамбулаторії в мікрорайоні Слобода м. Сквира.

-  з метою закріплення лікарів продовжити забезпечення виконання комплексної цільової районної Програми «Місцевих стимулів» для медичних працівників Сквирського району на 2013-2018 роки;

- прискорити роботу по відпрацюванню впровадження механізмів професійної відповідальності та юридичного захисту медпрацівників, а також громадського контролю якості медичних послуг для населення;

- надалі забезпечувати придбання за кошти районного бюджету медичного обладнання, необхідного для Сквирської центральної районної лікарні та комунального підприємства Сквирського Центру первинної медико-санітарної допомоги.

 

  1. Рекомендувати органам місцевого самоврядування продовжити передбачення в сільських бюджетах коштів на ремонти ФАПів, ФПів, медамбулаторій, придбання медичного обладнання та на фінансування районної Програми «Місцевих стимулів».
  2. Про хід виконання цього рішення заслухати жовтні 2017 року на сесії Сквирської районної ради.

6. Контроль за виконання цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури.

 

 

Голова ради                                  В.В. Гриша

 

м. Сквира

25 травня  2017 року

№ 06-14-07

 

Поіменне голосування див.файл