Про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 27 жовтня 2016 року №03-10-07 “ Про стан законності, протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Сквирського району за

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

 

Про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 27 жовтня 2016 року №03-10-07 “ Про стан законності, протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Сквирського району за період 2015-2016 років”

 

Розглянувши інформацію Білоцерківської місцевої прокуратури та Сквирського відділу поліції  ГУ НП в Київській області про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 27 жовтня 2016 року №03-10-07 “ Про стан законності, протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Сквирського району за період 2015-2016 років ” Сквирська районна рада відмічає наступне.

Сквирським ВП ГУ НП в Київській області було відкрито кримінальне провадження за фактом нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті гр. Якимчука О.М., та забезпечено проведення повного та об’єктивного його розслідування. Кримінальне провадження направлено до суду, де триває судове слідство.

Упродовж 4 місяців 2017 року на території Сквирського району зареєстровано 202 кримінальних правопорушення, що на 66 злочинів менше аналогічного періоду 2016 року (268). Відсоток розкриття кримінальних правопорушень у поточному році збільшився і становить 37,4% проти 25,9%. При цьому кількість вчинення особливо тяжких злочинів становить 24 (11,9%), тяжких  – 62 (30,7%), середньої тяжкості – 77 (38,1%), невеликої тяжкості – 39 (19,3%). Найбільшу частку – 53% всіх злочинів складають злочини проти власності, їх у 2017 році вчинено 107, із них: 92 крадіжки (за 4 місяці 2016 – 149); 2 грабежі (2); 8 шахрайств (12); 1 заволодіння транспортними засобами (46).

Для зниження рівня злочинності серед неповнолітніх службою ювенальної превенції Сквирського ВП ГУ НП в Київській області спільно із службою у справах дітей Сквирської РДА проводяться рейдові перевірки. У 2017 році  неповнолітніми особами було скоєно 6 злочинів проти 12 за 4 місяці 2016 року. Також з початку 2017 року по березень включно службою ювенальної превенції Сквирського ВП ГУ НП в Київській області складено 33 адміністративні матеріали за адміністративні правопорушення. Зареєстровано 14 злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків, з яких 3 злочини по утриманню місць для незаконного вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів та 1 – збут наркотичних речовин.

Для забезпечення безпеки дорожнього руху на автошляхах та посилення профілактики аварійності та дорожньо-транспортних пригод відділом дорожнього нагляду поліції з початку 2017 року по березень включно видано керівникам дорожніх та комунальних організацій 4 вимоги та 4 приписи на усунення виявлених недоліків при утриманні вулично-дорожньої мережі, складено адміністративний протокол по неналежному утримуванні доріг. Відбулося зменшення порушень правил безпеки дорожнього руху (2 у 2017 році проти 7 у 2016 році). З метою профілактики складено 340 адміністративних протоколів по лінії ПДР.

Штатна чисельність Сквирського ВП становить 90 працівників, а в наявності перебуває 78 працівників. Ще 11 осіб з числа цивільної молоді пройшли відбір до Національної поліції і зараз проходять навчання в рекрутинговому центрі НПУ.

Сквирським ВП проводиться систематичне інформування населення про стан правопорядку, оперативно-профілактичні відпрацювання, результати своєї роботи на території обслуговування шляхом висвітлення інформації у районній газеті «Вісник Сквирщини», фан сайті Сквирської РДА, персональній сторінці начальника Сквирського ВП у соціальній мережі «Facebook», постійно здійснюються виступи на районному радіо «Шанс». Сквирським відділом Білоцерківської місцевої прокуратури розміщено 8 виступів у ЗМІ з питань організації особистого прийому, розгляду звернень, забезпечення доступу до публічної інформації, з питань досудового розслідування кримінальних проваджень, у тому числі 1 в друкованих ЗМІ, 7 – в Інтернеті.

Не виконано рішення сесії ради щодо введення до штатного розпису Сквирського ВП ГУ НП в Київській області трьох посад служби протидії захисту економіки, так як згідно штатного розпису наявність таких посад не передбачено, а дана служба функціонує у ГУ НП в Київській області. В зв’язку з перерозподілом сектору кримінальної поліції ГУ НП в Київській області вирішено виділити одну посаду служби боротьби з незаконним обертом наркотиків.

За результатами перевірки матеріалів журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події у Сквирському ВП було виявлено 3 прихованих від обліку кримінальних правопорушень.

Сквирською міською радою було виділено кошти та придбано 10 камер візуального спостереження, з яких 6 вже встановлено. Великополовецькою сільською радою прийнято план соціально-економічного та культурного розвитку села на 2017 рік, яким передбачено встановлення таких камер. Іншими сільськими радами району це питання не вирішувалось.

В Антонівській, Буківській, Великополовецькій, Великоєрчиківській, Горобіївській, Кривошиїнській, Малолисовецькій, Мовчанівській, Оріховецькій, Селезенівській, Тхорівській сільських радах не створено громадських формувань з підтримки громадського порядку за участю учасників АТО.

Сквирською міською та сільськими радами, крім Каленнівської, за участю дільничних інспекторів поліції, проводилась з громадянами, а також серед неповнолітніх, роз’яснювальна робота щодо боротьби з наркоманією та алкоголізмом.

Сквирською міською та сільськими радами проводиться робота з організації дозвілля молоді (залучення до зайняття спортом шляхом відвідування спортивних секцій, участі у сільських змаганнях з різних видів спорту, турнірах з футболу, шашок, шахів, настільного тенісу, придбано музичний інструмент для деяких сільських клубів, проводяться концертні вечори відпочинку молоді, дискотеки, святкові вечори, зустрічі з почесними гостями, молодь залучається до участі у благоустрої території сільських клубів). Проводяться рейди у місцях відпочинку молоді у вечірній час.

Сквирською міською та сільськими радами впорядковано продаж спритних напоїв, погоджено графіки робіт розважальних закладів.

Міською та сільськими радами продовжується робота  щодо реконструкції зовнішнього освітлення та забезпечення його функціонування в нічний час. На території Кам’яногребельської, Шаліївської та Шапіївської сільських рад зовнішнє освітлення в населених пунктах немає, проте виготовлена проектно-кошторисна документація на його реконструкцію.

Керуючись статтею 18, пунктом 36 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію виконуючого обов’язки керівника Білоцерківської місцевої прокуратури Турчина С.О. та в.о. начальника Сквирського відділу поліції ГУ НП в Київській області Марченка П.О. про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради від 27.10.2016 №03-10-07 “ Про стан законності, протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Сквирського району за період 2015-2016 років ” взяти до відома (додається).

2. Сквирському відділу поліції ГУ НП в Київській області та Сквирському відділу Білоцерківської місцевої  прокуратури:

2.1. Продовжити роботу із забезпечення повного, всебічного та об’єктивного судового розслідування кримінального провадження за фактом нанесення тяжких тілесних ушкоджень в кафе «КАСПІЙ» м. Сквира, що призвели до трагічної загибелі Якимчука О.А.

2.2. Направити зусилля на зміцнення законності та правопорядку на території Сквирського району, зокрема:

- продовжити роботу щодо посилення виявлення та розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів;

- посилити роботу щодо виявлення місць, де незаконно встановлені гральні автомати;

- продовжити вжиття заходів щодо попередження правопорушень серед неповнолітніх, незаконного обігу наркотичних речовин та підвищення стану громадського правопорядку в місцях масового перебування громадян;

2.3. Забезпечити комплектність особового складу поліції.

2.4. Забезпечити систематичне інформування населення про стан правопорядку на території  обслуговування.

3. Рекомендувати сільським радам розглянути питання щодо виділення коштів з місцевого бюджету, а також залучення їх з інших джерел не заборонених чинним законодавством, на придбання та встановлення систем візуального спостереження.

4. Рекомендувати Антонівській, Буківській, Великополовецькій, Великоєрчиківській, Горобіївській, Кривошиїнській, Малолисовецькій, Мовчанівській, Оріховецькій, Селезенівській, Тхорівській сільським радам створити громадські формування з підтримки громадського порядку за участю учасників АТО.

5. Рекомендувати Камя’ногребельській, Шаліївській та Шапіївській сільським радам продовжити роботу щодо реконструкції зовнішнього освітлення населених пунктів та забезпечити його функціонування в нічний час.

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань регламенту, законності і правопорядку.

 

 

 

Голова ради                                В.В. Гриша

 

 

м.Сквира

25 травня 2017 року

№07-14-07

Поіменне голосування див.файл

 

Довідка Сквирського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області    

    Довідка Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області