Про стан виконання Програми зайнятості населення Сквирського району на період до 2017 року

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

 

Про стан виконання Програми зайнятості                                                                                   

населення Сквирського району на період

до 2017 року

 

Заслухавши та обговоривши звіти начальника управління соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації Рогози Н.А. та директора Сквирського районного центру зайнятості Кривуші С.Г. «Про стан виконання Програми зайнятості населення Сквирського району на період до 2017 року», затвердженої рішенням сесії Сквирської районної ради №07-21-06 від 22 квітня 2013 року, яка передбачала створення необхідних економічних, організаційно-правових та соціальних умов для забезпечення продуктивної зайнятості населення Сквирського району, раціонального використання його трудового потенціалу, залучення незайнятої частини громадян працездатного віку, у тому числі громадян з обмеженими можливостями, до економічно активної діяльності, а також, забезпечення стабільного та ефективного розвитку малого підприємництва району, підвищення його значення у соціально-економічному житті, як одного з основних факторів впливу на формування ринку праці, зниження безробіття, створення нових робочих місць, районна рада відмічає, що головна мета Програми досягнута  не в повній мірі. Більше того, окреслилась негативна тенденція щодо суттєвого зменшення кількості створених нових робочих місць та зниження рівня працевлаштування.

Кількість створених нових робочих місць протягом 2013 - 2016 років складає 1530, що становить 67,7% від запланованих. У 2016 році заплановано створити 650 нових робочих місць, фактично створено 219, що становить 33,6%/

За сприяння  служби зайнятості району на вільні та новостворені робочі місця в 2013-2016 роках було працевлаштовано 2320 осіб, що становить 51,6%. У 2016 році працевлаштовано 378 осіб, рівень працевлаштування – 44%.

У 2016 році ТДВ «Шамраївський цукровий завод» працевлаштував  83 громадян, ТОВ Фірма «Грона» - 29, Сквирська філія корпорації  «Елтекс» - 21, ФГ «Людмила - Ч» - 17, ПП «Новагрос» - 15. В 2015 році ТДВ «СЦЗ «Промінь»» - 72, ТДВ «Шамраївський цукровий завод» - 64, ПАТ «Білоцерківський консервний завод» - 31, ТОВ Фірма «Грона» - 30, Сквирська філія корпорації  «Елтекс» - 28. В  2014 році ТДВ «СЦЗ «Промінь»» - 153, ТДВ «Шамраївський цукровий завод» - 116, Сквирська філія корпорації  «Елтекс» - 26, ПП «Новагрос» - 21, ДП ПАТ «Київхліб» «Сквирський хлібозавод» - 17. В 2013 році ТДВ «СЦЗ «Промінь»» - 139, ПАТ «Білоцерківський консервний завод» - 37, ТОВ Фірма «Грона» - 33, Сквирська філія корпорації  «Елтекс» - 25, ТОВ «Крокус» - 19.

Протягом 2013-2016  років у тимчасових та громадських роботах взяли участь 1282 особи з числа безробітних громадян (2013р. – 353 гр., 2014р. – 342 гр., 2015р. – 437 гр., 2016р. – 150 гр.). Обсяг витрат із коштів Фонду склав 129,3 тис. грн., за рахунок коштів роботодавців – 299,9 тис. грн.. Договори на виконання громадських робіт укладено із Сквирською міською радою, Шамраївською, Буківською, Горобіївською сільськими радами. Договір на тимчасові роботи було укладено з ПП «Новагрос», ПАТ «Білоцерківський консервний завод».

Служба зайнятості залучає безробітних, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, до малого підприємництва шляхом надання їм одноразової допомоги з безробіття для відкриття власного бізнесу. Такою послугою протягом звітного періоду скористалися всього 54 безробітних. Розмір виплат склав 754,9 тис. грн.

Не забезпечується виконання ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» в частині інформування всіма підприємствами району Сквирський районний центр зайнятості про виконання квоти у розмірі 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників тієї категорії громадян, що мають додаткові гарантії.

Протягом 2016 року районним центром зайнятості було працевлаштовано 20 осіб з фізичними вадами із 56. Основною проблемою у працевлаштуванні інвалідів є відсутність зацікавленості роботодавця; більшість наявних вакантних робочих місць для інвалідів не відповідають умовам безпеки та особливим потребам інвалідів.

Складна ситуація склалася з працевлаштуванням населення сіл, що є наслідком недостатнього економічного розвитку території, зокрема інфраструктури, а також низького рівня залучення інвестицій. За період дії програми Сквирським районним центром зайнятості працевлаштовано найбільшу кількість жителів с. Шамраївка (2016 рік – 37 чол., 2015 рік – 28 чол., 2014 рік – 39 чол., 2013 рік – 60 чол.) та с. Руда (2016 рік – 25 чол., 2015 рік – 37 чол, 2014 рік – 63 чол., 2013 рік – 62 чол.).

Основними проблемами, що не забезпечили належне виконання програми є:

- певний дисбаланс попиту та пропонування робочої сили;

- значна кількість працездатного населення є економічно неактивними;

- недостатній рівень працевлаштування неконкурентоспроможних на ринку праці верств населення;

- існування випадків виплати заробітної плати "в конвертах", тіньової зайнятості.

Враховуючи пропозиції та рекомендації постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку району, бюджету і фінансів, відповідно до статті 18 Закону України ”Про зайнятість населення”, керуючись пунктом 16 частиною 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

  1. Звіти начальника управління соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації Рогози Н.А. та директора Сквирського районного центру зайнятості Кривуші С.Г. «Про стан виконання Програми зайнятості населення Сквирського району на період до 2017 року» взяти до відома (додається).
  2. Сквирській райдержадміністрації та Сквирському районному центру зайнятості:

2.1. забезпечити повне виконання заходів активної політики зайнятості на ринку праці відповідно до завдань Програми зайнятості населення Сквирського району на період до 2017 року;

2.2.  сприяти легалізації тіньової зайнятості;

2.3. направити зусилля на проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань дотримання вимог чинного законодавства з праці та переваг легальної зайнятості серед підприємців, найманих працівників, керівників підприємств та у трудових колективах;

2.4. при необхідності вносити пропозиції щодо коригування показників Програми зайнятості населення Сквирського району на період до 2017 року з урахуванням фактичного стану ринку праці;

2.5. враховуючи зміни до чинного законодавства України, підготувати пропозиції щодо внесення змін до Програми зайнятості населення Сквирського району на період до 2017 року та подати їх до районної ради до 31.03.2017 року.

3. Сквирському районному центру зайнятості здійснювати контроль за дотриманням підприємствами, установами, організаціями ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» в частині щорічного інформування центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення про дотримання квоти середньооблікової чисельності штатних працівників для громадян, що мають додаткові гарантії.

4. Звернутись до народних депутатів України Гудзенка В.І. та Сольвара Р.М., як суб’єктів законодавчої ініціативи, про ініціювання ними змін до чинного законодавства України щодо:

4.1. надання дотацій роботодавцям на створення додаткових (нових) робочих місць для працевлаштування безробітних громадян, що забезпечить компенсацію витрат на заробітну плату, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну особу, внісши відповідні зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;

4.2. змін до Закону України «Про зайнятість населення», передбачивши фінансування у розмірі 100% з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття безробітним громадянам, які залучені до громадських робіт;

4.3. стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу шляхом зменшення податкового тиску, внісши відповідні зміни до Податкового кодексу України, а також підтримати законопроект № 5644 "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо повернення до сплати єдиного соціального внеску в залежності від наявності доходу суб'єктів малого і середнього підприємництва та запобігання їх масовому припиненню", який був зареєстрований у Верховній Раді України 16 січня 2017 року;

4.4. підтримати законопроект № 1658 Трудового кодексу України, який був зареєстрований у Верховній Раді України  27.12.2014 року, в частині повернення функцій районному центру зайнятості  щодо реєстрації трудових договорів, які укладаються між працівником та фізичною особою, яка використовує найману працю.

5. Підготувати клопотання до Головного управління Держпраці у Київській області щодо введення посади інспектора праці у Сквирському районі, що забезпечить здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства про працю.

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань соціально-економічного розвитку району, бюджету і фінансів.

 

 

Голова ради                                                     В.В. Гриша

 

 

 м. Сквира

23 лютого 2017 року

№ 06-13-07

Програма зайнятості населення див.файл

Поіменне голосування див.файл