Про стан виконання Програми соціального захисту громадян Сквирського району, постраждалих від Чорнобильської катастрофи на період 2016-2020 роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Про стан виконання Програми соціального захисту

громадян Сквирського району, постраждалих від Чорнобильської катастрофи  на період 2016-2020 роки

 

Заслухавши інформацію начальника управління соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації Рогози Н.А. «Про стан виконання Програми соціального захисту громадян Сквирського району, постраждалих від Чорнобильської катастрофи на період 2016-2020 роки», затвердженої рішенням сесії Сквирської районної ради №11-03-07 від 23 грудня 2015 року, яка передбачає забезпечення адресного, комплексного підходу до вирішення організаційно-правових, соціальних, медичних, інформаційних потреб громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, районна рада відзначає, що заходи Програми виконані  не в повному обсязі.

У Сквирському районі  проживає  3516 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них: 665 осіб мають статус «Учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС», 2851 особа  має статус «Потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету. На реалізацію Програми у 2016 році було передбачено фінансування з місцевого бюджету – 30,0 тис. грн., проте в 2016 році  було виділено  15 тис. грн.  матеріальної допомоги 15 важкохворим громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС. 

До  дня  ліквідатора (14 грудня) за районною комплексною Програмою «Турбота» на 2016-2020 роки  надана допомога 15 громадянам  на суму 3 тис. грн.

Для вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та виховання екологічної культури у населення  у квітні 2016 року в районі  було організовано та проведено ряд культурно - просвітницьких заходів.

            З метою забезпечення соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, управлінням соціального захисту населення  за рахунок державного бюджету виплачено  пільги  та компенсації за наступними  напрямками: додаткова відпустка, доплата за роботу на радіоактивно забрудненій території - 237,6 тис. грн. (отримали 110 осіб); компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування постраждалим від Чорнобильської катастрофи за 1 та 2 категоріями – 2698,2 тис. грн. (отримують 811 осіб); щорічна допомога на оздоровлення, одноразова компенсація при виході на групу інвалідності, та втраті годувальника  - 97,4 тис. грн. (отримують 643 особи).

В 2016 році отримали путівки  27  осіб на оздоровлення, мають право на отримання     санаторно – курортної путівки  264 особи. 

Не проводиться робота з обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та не вживаються заходи щодо вирішення проблемних питань, виявлених під час обстежень.

Для покращення якості надання медичної допомоги постраждалому населенню в поліклініці Сквирської ЦРЛ проводяться консультативні прийоми районними  спеціалістами, експертний аналіз районних спеціалістів щодо надання медичної допомоги категоріям контрольованого населення.

            Диспансерний огляд постраждалого населення проводиться щорічно комісією в складі терапевта, невролога, хірурга, офтальмолога, отоларинголога, рентгенолога, лаборанта клінічної лабораторії, акушера – гінеколога, уролога та ЕКГ лаборанта.

            Так, у 2016 році оглянуто  2349 постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС,  в тому числі 512 дітей. З використанням лабораторних, допоміжних методів обстеження, огляду вузьких спеціалістів оглянуто  2349 осіб, в тому числі 512 дітей. Поширеність захворювань на 10 тис. населення в 2016 році становила 25662,3 і  дещо збільшилась в порівняні з 2015 роком.  Так, поширеність захворювань серед постраждалого населення, особливо проживаючого на забрудненій території, перевищує показники серед населення району в зв’язку з постарінням постраждалого населення.

Для медикаментозного забезпечення постраждалого населення в 2016 році  виділено  178,1 тис. грн. та використано повністю, що становить 72 грн.82 коп. на одну особу.

По програмі комплексного медико–санітарного забезпечення  та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних  медичних  технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з державного бюджету на стаціонарне лікування виділено 12,4 тис. грн. Лікування хворих, ліквідаторів ЧАЕС, проводиться у палатах з покращеними умовами.

Враховуючи пропозиції постійних депутатських комісій та керуючись п. 16 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію начальника управління соціального захисту населення Сквирської райдержадміністрації Рогози Н.А. «Про стан виконання Програми соціального захисту громадян Сквирського району, постраждалих від Чорнобильської катастрофи на період 2016-2020 роки», взяти до відома.

2.  Райдержадміністрації, міській та сільським радам  забезпечити виконання „Програми соціального захисту громадян Сквирського району, постраждалих від Чорнобильської катастрофи на період 2016-2020 роки» та спрямувати свої зусилля на:

- досягнення результатів у забезпеченні максимального фінансування заходів, передбачених Програмою;

- проведення обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та вжиття заходів щодо вирішення проблемних питань, виявлених під час обстежень

- забезпечення  відшкодування проїзду 1 раз на рік та проїзд у міському та приміському транспорті громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

3. Звернутись до народних депутатів України Гудзенка В.І. та Сольвара Р.М., як суб’єктів законодавчої ініціативи, про незабезпеченість в Державному Бюджеті України витрат на гарантування дотримання вимог Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а саме:

- витрат для забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- витрат на  забезпечення  відшкодування проїзду 1 раз на рік та проїзд у міському та приміському транспорті громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань соціально-економічного розвитку району, бюджету і фінансів.

 Голова ради                                                             В.В. Гриша

 

м. Сквира

від 23 лютого  2017 року

№ 07-03-07

Довідка про стан виконання Програми  див.файл

Поіменне голосування див.файл