Про стан виконання районної Програми «Ліси Сквирщини» на 2012-2016 роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Про стан виконання районної Програми

«Ліси Сквирщини» на 2012-2016 роки

 

 

Заслухавши та обговоривши звіт головного лісничого Державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство» Охріменка В.І. «Про стан виконання районної Програми «Ліси Сквирщини» на 2012-2016 роки, затвердженої рішенням сесії Сквирської районної ради №03-13-06 від 12 квітня 2012 року, яка передбачала досягнення оптимальної лісистості території Сквирського району у відповідності до Лісового Кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2007р. №303, якою затвердженні «Правила відтворення лісів»; постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1995р. №555, якою затвердженні «Санітарні правила в лісах України», районна рада відмічає, що головна мета Програми не досягнута. Загальна лісистість району не збільшилась, як того передбачає програма, а значно зменшилась, відтворення лісів на місцях рубок проводиться на незадовільному рівні.

Програма передбачала підвищити рівень лісистості на площі 222,8 га, проте, лісорозведення фактично не здійснювалось. Площа лісів, на якій проведені рубки формування і оздоровлення лісів, складає 363,3 га від запланованих 1500 га (24,22%); площа проведених лісозахисних заходів складає 3,0 тис. га від запланованих 5,0 тис. га (60%); протяжність збудованих, реконструйованих і відновлених доріг лісогосподарського призначення складає 3,5 км із запланованих 5,0 км. Сільські дороги не витримують вивезення зрубів деревини великого тоннажу, що стало головною причиною руйнації доріг та знищення інфраструктури, а подекуди - заподіяння шкоди земельним ділянкам сільськогосподарського призначення, які належать громадянам на правах приватної власності.

Для проведення робіт щодо розвитку рекреаційної та туристичної інфраструктури в межах державного лісового фонду та на придбання садивного матеріалу для озеленення населених пунктів кошти з місцевих бюджетів не виділялися.

У відповідності до Лісового Кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2007р. №303, якою затвердженні «Правила відтворення лісів», постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1995р. №555, якою затвердженні «Санітарні правила в лісах України» та згідно інформації, наданої сільськими радами, Державне підприємство «Білоцерківське лісове господарство» у встановлений законом термін органи місцевого самоврядування, на території яких проводилися рубки, не попереджало; спільні акти порубок та відновлення деревостою не складало, за винятком поодиноких повідомлень в 2016 році про планову вирубку на території Буківської, Великополовецької та Малолисовецької сільських рад.

На письмове звернення Шамраївської сільської ради до ДП «Білоцерківське лісове господарство» з приводу надання плану рубок дерев - відповідь останні так і не надали.

Враховуючи пропозиції та рекомендації постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу, земельних, водних та лісових ресурсів, керуючись пунктом 16 частиною 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Звіт головного лісничого Державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство» Охріменка В.І. «Про стан виконання районної Програми «Ліси Сквирщини» на 2012-2016 роки взяти до відома.

2. В зв’язку з невиконанням районної Програми «Ліси Сквирщини» на 2012-2016 роки, роботу Державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство» визнати незадовільною.

3. У відповідності до закону України «Про органи місцевого самоврядування», ст.7, ст.32, 34, 64, 80, 81, 82, 105 Лісового кодексу України, п.11, 30, 31 «Санітарних правил в лісах України», затверджених постановою Кабінетів Міністрів України від 01.03.2007р. №303, направити депутатське звернення Сквирської районної ради спільно з Сквирською районною державною адміністрацією до Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства з вимогою про проведення службового розслідування відносно посадових осіб  Державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство», які не забезпечили виконання програми «Ліси Сквирщини», не забезпечили   співпрацю та взаємодію з органами місцевого самоврядування, як того вимагає законодавство,  допустили скорочення лісового фонду, занедбання стану деревостою та лісових культур на території Сквирського району.

Про результати розслідування повідомити Сквирську районну раду у встановлений законом термін.

4. Сквирській районній раді та сільським радам підготувати листи на ім’я директора ДП «Білоцерківське лісове господарство» з вимогою, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1995 року №555 «Про затвердження Санітарних правил в лісах України» (зі змінами) - включити представників органів місцевого самоврядування, на території яких зростають насадження,  до складу комісії з обстеження лісових масивів, де плануються планові та позапланові рубки деревостою.

5. Сквирській райдержадміністрації створити робочу групу з підготовки нового проекту районної програми       «Ліси Сквирщини» на 2017-2020 роки та разом з Державним підприємством «Білоцерківське лісове господарство» до 01 лютого 2017 року подати на затвердження новий проект Програми, в якому пріоритетним напрямком визначити відтворення та відновлення лісів на місцях рубок, згарищ, тощо. Передбачити ряд заходів, спрямованих на оздоровлення лісового фонду, включаючи відновлення та утримання лісових доріг; залучення додаткових цільових коштів від реалізації лісу на оновлення та озеленення території місцевих громад; тісну взаємодію та співпрацю з органами місцевого самоврядування, органами виконавчої влади; проведення спільних нарад, семінарів, «круглих столів» з депутатським корпусом Сквирської районної ради, сільськими радами та їх профільними депутатськими комісіями.

При прийнятті Державної цільової програми «Ліси України» чи Стратегії розвитку лісового господарства України, у разі необхідності - внести зміни до діючої районної Програми та подати їх до Сквирської районної ради для подальшого затвердження на сесії.

6. Вказати Державному підприємству «Білоцерківське лісове господарство» на безумовне виконання дотримання ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

7. Рекомендувати Сквирській міській та сільським радам в бюджеті на 2017 рік передбачити кошти на:

- розвиток рекреаційної та туристичної інфраструктури в межах державного лісового фонду;

- придбання садивного матеріалу ДП «Білоцерківське лісове господарство» для озеленення населених пунктів

8. Звернутись до народних депутатів України Гудзенка В.І. та Сольвара Р.М., як суб’єктів законодавчої ініціативи, про ініціювання ними змін до чинного законодавства України:

- розробити механізм забезпечення фінансування лісовідновлення, лісорозведення;

- незаконну рубку лісу необхідно прирівняти як таку, що становить загрозу для національної безпеки України; 

- передбачити сувору відповідальність за незаконну вирубку лісу, а саме: значно збільшити відповідальність посадових осіб, внісши зміни до Адміністративного та Кримінального кодексу України,  передбачивши відповідальність разом із конфіскацією майна осіб, які незаконно рубають ліс, проводять операції із незаконно добутою деревиною;

 - розробити прозорий механізм продажу деревини;

- не знімати мораторій на експорт лісо- та пиломатеріали у необробленому вигляді, що передбачено Законом України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів»;

- прийняти нову Державну цільову програму «Ліси України» та Стратегію розвитку лісового господарства України;

- внести зміни до Земельного кодексу України, а саме: передати розпорядження землями за межами населених пунктів органам місцевого самоврядування, що дасть змогу, зокрема, визначити статус земель під усіма лісосмугами та вести контроль правомірності їх видалення, використання, тощо;

- врегулювати питання управління полезахисними лісовими смугами, а саме: прийняти Закон України «Про видалення дерев, кущів інших насаджень, які знаходяться за межами населеного пункту», що буде діяти до моменту внесення змін до Земельного кодексу України.

9. Начальнику Сквирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області спільно з керівником  лісництва затвердити  план роботи спільних рейдів та перевірок, спрямованих на виявлення порушень законодавства у сфері лісового господарства із залученням громадських активістів.

10. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних, водних та лісових ресурсів.

 

 

 

 

Голова ради                                                                                                                    В.В. Гриша

 

 

м. Сквира

22 грудня 2016 року

№ 04-11-07

 

 

 

Звіт про виконання районної Програми "Ліси Сквирщини" на 2012-2016 роки за період 2012-2016 роки

завантажити файл

поіменне голосування див.файл