Про стан законності, протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Сквирського району за період 2015-2016 років

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

 

 

Про стан законності, протидії злочинності,

охорони громадського порядку на території

Сквирського району за період 2015-2016 років

 

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника Сквирського відділення поліції ГУ НП в Київській області Шамрая Р.М. та начальника Сквирського відділення Білоцерківської місцевої прокуратури Шахрая Ю.І., районна рада відзначає, що в Сквирському району, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (за 8 місяців) збільшилась кількість кримінальних правопорушень на 4,6%, які були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, спостерігається ріст злочинів проти життя, здоров’я, та статевої недоторканості (тяжкі тілесні ушкодження, розбої, зґвалтування, ДТП, розбещення неповнолітніх), збільшилася кількість вчинених злочинів майнової спрямованості (крадіжки в цілому, хуліганство, незаконне заволодіння ТЗ).

Проявом загострення криміногенної ситуації є нанесення  тяжких тілесних ушкоджень Якимчуку О.А. 09.10.2016 року у м. Сквира по вул. Соборна в кафе «КАСПІЙ», що призвело до його трагічної  загибелі.

За січень-серпень 2016 року неповнолітніми на території району вчинено 19 кримінальних правопорушень (за 2015 рік – 4), з них 12 тяжких.

Зросла кількість дорожньо-транспортних пригод з 63 до 83.

В той же час розкриття злочинів становить 29,4% (в Київській області – 19,5%), в тому числі тяжких - 21,1%. Помітно зменшилась протидія скоєнню злочинів, пов’язаних з обігом наркотиків, відсутні результати боротьби з економічними злочинами. Відповідно, до Сквирського районного суду в 2016 році надійшло 128 обвинувальних актів, що на 39 менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зовнішнє опитування жителів району, як один з основних критеріїв оцінки поліції за твердженням міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б., показало, що не довіряють поліції 50% населення, довіряють – 32%. Більшість опитаних жителів району оцінюють ефективність роботи поліції в районі  на 3 бали (з 5 можливих). Стан злочинності в районі громадськість оцінює як такий, що з кожним роком стає все гіршим або як важкий, але його можливо вирішити. Що стосується змін (покращення) роботи поліції, то громадськість вважає, що потрібно краще ставитись до людей, до розгляду звернень, іншими словами – заслужити довіру. Основними недоліками роботи поліції є: неналежне виконання покладених на працівників завдань, обов’язків; є потреба у збільшенні кількості дільничних інспекторів; відсутня співпраця з громадами.

Протягом січня-серпня 2016 року працівниками поліції складено 759 протоколів про адміністративні правопорушення за ст. ст. 173, 173-2, 178, 187, 152, 175-1 КУпАП та іншими, (за аналогічний період 2015 року – 561).

На території м. Сквира, за рахунок міського бюджету, вже встановлено 6 камер відеоспостереження.

Адміністративними  комісіями виконавчих комітетів Малоєрчиківської, Чубинецької, Великополовецької, Рогізнянської, Великоєрчиківської, Мовчанівської, Пустоварівської, Тарасівської сільських радах кількість розглянутих справ та складених протоколів про адміністративні правопорушення збільшилась. Найбільшу кількість справ про адміністративні правопорушення було розглянуто Сквирською міською радою – 78, Пищиківською сільською радою – 11,  Дулицькою сільською радою – 7,  Шамраївською сільською радою – 7,  Рудянською сільською радою  – 6.

В той же час в січні-вересні 2016 року працівниками поліції проведено всього 6 виступів у навчальних закладах району, опубліковано 10 інформацій в газеті «Вісник Сквирщини» на правову тематику, не в повній мірі використовуються можливості громадськості, зокрема, учасників АТО в охороні громадського порядку.

Враховуючи пропозиції постійної депутатської комісії з питань регламенту, законності і правопорядку, керуючись п. 36 ч. 1 ст. 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада

 

ВИРІШИЛА:

 1. Інформацію начальника Сквирського відділення поліції ГУ НПУ в Київській області Шамрая Р.М. та начальника Сквирського відділення Білоцерківської місцевої прокуратури Шахрая Ю.І. про стан законності, протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Сквирського району за період 2015-2016 роки  взяти до відома (додається).
 2. Сквирському відділу поліції ГУ НП в Київській області та Сквирському відділу  Білоцерківської місцевої  прокуратури:

2.1. Забезпечити повне та об’єктивне розслідування кримінального провадження за фактом нанесення тяжких тілесних ушкоджень в кафе «КАСПІЙ» м. Сквира, що призвели до трагічної загибелі Якимчука О.А. Про що та про усунення причин та умов, що призвели до скоєння особливо тяжкого злочину проінформувати Сквирську районну раду до 20.12.2016 року.

2.2 Направити зусилля на зміцнення законності та правопорядку на території Сквирського району, зокрема: 

 • посилити роботу щодо виявлення та розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів;
 • вжити заходів щодо попередження правопорушень серед  неповнолітніх, незаконного обігу наркотичних речовин та підвищення стану громадського правопорядку в місцях масового перебування громадян;
 • активізувати роботу, спрямовану на попередження злочинів насильницько-корисливої спрямованості, зокрема майнових злочинів, захист економічних інтересів держави, протидію злочинним проявам у бюджетній сфері, земельних ресурсів;
 • забезпечити безпеку дорожнього руху на автошляхах, посилити профілактику аварійності та дорожньо-транспортних пригод;
  1. Забезпечити комплектність особового складу поліції;
  2. Забезпечити систематичне інформування населення про стан правопорядку на території  обслуговування.
 1. Сквирській міській та сільським радам:

З метою поліпшення протидії злочинності та стану правопорушень:

- розглянути  питання щодо виділення коштів з місцевого бюджету, а також залучення їх з інших джерел не заборонених чинним законодавством, на придбання та встановлення систем візуального спостереження;

- створити громадські формування з підтримки громадського порядку за участю учасників АТО, а там де вони є, активізувати їх роботу;

- на зборах громадян за місцем проживання, за участі дільничного інспектора поліції, активізувати роз'яснювальну роботу щодо боротьби з наркоманією,  алкоголізмом, особливо серед неповнолітніх;

- посилити роботу з молоддю шляхом організації дозвілля та інших заходів;

- впорядкувати продаж спиртних напоїв та графік роботи розважальних закладів;

- продовжити роботу щодо реконструкції зовнішнього освітлення населених пунктів та забезпечити його функціонування в нічний час.

4. З метою підвищення ефективності протидії злочинам в сфері економіки, в незаконному обігу наркотичних речовин звернутись до ГУ НП в Київській області про введення до штатного розпису Сквирського ВП ГУ НП в Київській області  3 посад служби протидії захисту економіки (ПЗЕ) та 4 посад служби БНОН.

5. Звернутись до народних депутатів України Гудзенка В.І. та Сольвара Р.М., як суб’єктів законодавчої ініціативи, про ініціювання ними змін до чинного законодавства України:

-  врегулювання бюджетного законодавства з метою надання можливості радам районного рівня фінансувати потреби поліції для протидії злочинності та зміцнення правопорядку;

- про вирівнювання зарплат працівників поліції;

- внести зміни в процесуальне законодавство: адміністративна, цивільна справа має бути розглянута та вирішена  протягом розумного строку, але не більше одного року (сумарно по всіх інстанціях) з дня відкриття провадження у справі судом першої інстанції;

- ініціювати прийняття Закону України «Про кримінальні проступки»;

- ініціювання перед МВС України про збільшення штату дільничних офіцерів поліції.

6. Про хід виконання цього рішення заслухати на сесії Сквирської районної ради у квітні 2017 року.

7. Контроль за виконання цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань регламенту, законності і правопорядку.

 

 

 

 

 Голова ради                                                       В.В. Гриша

 

м. Сквира

27 жовтня 2016 року

№ 03-10-07

 

 

 

Довідка про стан злочинності на території Сквирського району

та результати оперативно-службової діяьності Сквирського відділу поліції

за 9 місяців 2016 року див.файл

Див. поіменне голосування