Про стан виконання районної комплексної Програми подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми та реформування інтернатних закладів для дітей “Назустріч дітям” на 2009-2017 роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

 

Про стан виконання районної комплексної програми

подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми

та реформування інтернатних закладів для дітей

“Назустріч дітям” на 2009-2017 роки

 

Заслухавши та обговоривши інформацію Сквирської райдержадміністрації щодо стану виконання районної комплексної програми подолання дитячої бездоглядності, районна рада відмічає, що робота райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, виконавчих комітетів органів місцевого самоврядування протягом 2015-2016 років здебільшого була спрямована на забезпечення виконання завдань, визначених районною комплексною програмою, а саме організацією умов для подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, реалізацією державних гарантій і конституційних прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення сімейного благополуччя, підтримка родин з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах. Сквирська райдержадміністрація, як орган виконавчої влади в Сквирському районі, забезпечує виконання Програми через службу у справах дітей та сім»ї райдержадміністрації, відділ освіти Сквирської райдержадміністрації та районний центр соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді. Також діє комісія з питань захисту прав дитини Сквирської райдержадміністрації, основним завданням якої є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров»я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Однак установлений факт порушення чинного законодавства  в діяльності цієї комісії. Так  формування констатуючої частини висновків відбувається зі слів, а не з установлених фактів, некоректно застосовується норми чинного законодавства на підставі яких відбуваються ухвалені рішення (висновок №1217 від 27.12.2015 року). Мають місце факти зволікання оформлення документів,на підставі яких відбувається вилучення дітей в спеціальні державні заклади (випадок оформлення документів малолітньої               Скрипак Я.М.)

У Сквирському районі створено та функціонують два дитячі будинки сімейного типу, де виховуються 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 3 прийомні сім’ї, де виховується 5 статусних дітей вищевказаних категорій. Загалом 53 дітей перебувають у школах-інтернатах, переважна частина яких у КЗ КОР «Великопопловецька спеціальна ЗОШ – інтернат І-ІІ ступенів». У своїй більшості це діти з неблагонадійних сімей, малозабезпечених сімей, та сімей які потрапили у складні життєві обставини.

Обидва дитячі будинки сімейного типу та 3 прийомні сім’ї перебувають на соціальному супроводі Сквирського ЦСССДМ, фахівці якого надають послуги за кожної окремої потреби. Загалом спеціалістами Центру було охоплено соціальними послугами 16 осіб, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, випускників інтернат них закладів.

Проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з питань попередження вчинення насильства в сім’ї та профілактична робота з особами, які вчиняють насильство в сім’ї та з особами, які можуть вчинити таке насильство. На обліку служби у справах дітей Сквирської райдержадміністрації перебуває одна неповнолітня дитина, над якою вчинене фізичне насильство. Відділом освіти Сквирської райдержадміністрації відпрацьовано методику виявлення та розслідування фактів жорстокого поводження з дітьми. Проводяться години спілкування з дітьми на теми толерантного поводження з однолітками, батьківські збори, на яких розглядаються питання про батьківську відповідальність за невиконання батьківських обов’язків.

Загальна чисельність сімей з дітьми першого року життя, щодо яких надійшли повідомлення до Сквирського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які виявлені спеціалістами Центру або шляхом самозвернення становила – 13, в них дітей – 45. Соціальним супроводом було охоплено 5 сімей та 8 сімей отримували соціальні послуги без взяття під соціальний супровід.

При пологовому будинку Сквирської центральної районної лікарні працює  консультаційний пункт Сквирського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для здійснення соціальної роботи з вагітними жінками та жінками які народили дитину, з неповнолітніми матерями, з жінками, які мають намір відмовитись від новонародженої дитини, з батьками, у яких народились діти з вадами розвитку або померли новонароджені діти.

В районі на недостатньому рівні  проводиться робота з формування  житлового фонду соціального призначення (соціального житла, соціальних гуртожитків) для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, в яких відсутнє житло, термін перебування яких в інтернатних закладах, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях, під піклуванням чи патронатом закінчився. Працівниками служби у справах дітей Сквирської райдержадміністрації, відповідальними за діяльність щодо опіки та піклування, сформовано реєстр житла та майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, який оновлюється по мірі надходження нових даних. Також забезпечується ведення на районному рівні електронної бази  даних «Житло дітям». В 2016 році впорядковане житло надано одній дитині-сироті, яка перебуває на первинному обліку служби.

У 2016 році значно погіршилася криміногенна ситуація серед неповнолітніх. Неповнолітніми на території району вчинено 19 кримінальних  правопорушень, з них 12 –тяжких.  Серед притягнутих до відповідальності 11 неповнолітніх раніше вчиняли злочини, 3 – скоєні в стані алкогольного сп’яніння.

Враховуючи пропозиції постійних депутатських комісій та керуючись п. 16 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

 

                                                 В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію Сквирської райдержадміністрації щодо стану виконання районної комплексної програми подолання дитячої бездоглядності прийняти до відома (додається).

2. Сквирській райдержадміністрації:

- з метою забезпечення в Сквирському районі  реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток  та уникнення дублювання функцій в цій сфері, переглянути та затвердити в новій редакції Положення про  службу у справах дітей та сім’ї, Положення про районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

- переглянути штатні розписи служби у справах дітей та сім’ї та районного центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, врахувавши норматив, передбачений Законами України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

- оновити склад комісії з питань захисту прав дитини Сквирської райдержадміністрації та затвердити Положення про неї згідно з Типовим.

3. Сквирській райдержадміністрації, виконавчим комітетам міської та сільських рад :

- забезпечити виконання програми «Про стан виконання районної комплексної програми подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми, та реформування інтернатних закладів для дітей “Назустріч дітям”» на 2009 -2017 роки  в повному обсязі;

- проводити щорічний аналіз соціального становища сімей з дітьми у районі для визначення проблем та формування пакету необхідних соціальних послуг з урахуванням показників криміногенної ситуації;

- забезпечити реалізацію правових, організаційних та соціальних засад державної політики щодо забезпечення житлових та майнових прав дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб та молоді з їх числа, за місцем походження;

- забезпечити соціальну адаптації та реінтеграцію вихованців інтернатних закладів;

- забезпечити ведення спеціальних рубрик в районній ЗМІ для висвітлення результатів та заходів цієї Програми;

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури.

 

 

 

 

 

Голова ради                                              В.В. Гриша

 

 

м. Сквира

27 жовтня 2016 року

№ 04-10-07

 

Довідка райдержадміністрації про стан виконання 

Програми подолання дитячої бездоглядності див.файл

Див. поіменне голосування