Про хід виконання рішення сесії Сквирської районної ради №07-06-07 від 03.03.2016 "Про стан медичного обслуговування в Сквирському районі»

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Про хід виконання рішення сесії Сквирської

районної ради №07-06-07 від 03.03.2016 «Про

стан медичного обслуговування в Сквирському районі»

 

 

Заслухавши звіт першого заступника голови Сквирської райдержадміністрації Славінської О.В., заступника головного лікаря з медичної частини Сквирської ЦРЛ Васільєва В.В., в.о. головного лікаря комунального підприємства Сквирського Центру первинної медико-санітарної допомоги Мазур Т.П., районна рада відзначає, що рішення Сквирської районної ради №07-06-07 від 03.03.2016 «Про стан медичного  обслуговування в Сквирському районі»  виконується не в повній мірі.

Так, на виконання п. 2.1. рішення сесії, за 9 місяців 2016 року отримано вакцини для профілактичних щеплень дитячого населення на суму 234717 грн. – державні закупівлі. За кошти місцевого бюджету закуплено туберкулін, БЦЖ (для профілактики туберкульозу) та вакцину АКДМ на суму 50115,44 грн. За рахунок коштів районного бюджету для потреб ЦРЛ придбано 2 кардіографи на суму 33 тис. грн.

Проте, потреба у найнеобхіднішому медичному обладнанні для ЦПМСД ще є суттєвою: електрокардіограф – 6 шт. – 100 тис. грн.; гематологічний аналізатор – 5 шт. – 150 тис. грн.; аналізатор сечі – 5 шт. 100 тис. грн.; комп’ютери для електронного реєстру пацієнтів  - 6 шт. – 60 тис.грн.. Залишається незабезпеченим необхідним медичним обладнанням ЦРЛ: цистоскоп – від 80 тис. грн.; лампа безтіньова пересувна від 15 тис. грн.. – для освітлення операційного поля; реанімаційний монітор пацієнта (визначає пульс, тиск, ступінь насичення крові киснем, інші життєво важливі показники) – від 40 тис. грн.; стіл операційний – від 80 тис. грн.

План заходів щодо  проведення реконструкції нежитлового приміщення (в минулому Великоєрчиківська ЗОШ), в зв’язку з перепрофілюванням нежитлового приміщення в житловий фонд, як це передбачено п. 2 рішення сесії Сквирської районної ради №08-03-07 від 23.12.2015 року, райдержадміністрацією для затвердження на сесії районної ради не подавався.

З метою оптимізації лікувальної мережі було скорочено психосоматичне відділення, прийнято рішення про переведення стоматологічного відділення на госпрозрахункове.

Започатковано ведення електронного реєстру пацієнтів. За липень-вересень 2016 року зареєстровано 3233 пацієнти.

Механізм професійної відповідальності та юридичного захисту медпрацівників, громадського контролю за якістю медичних послуг Сквирською райдержадміністрацією запроваджений не був. Питання забезпечення медикаментами пацієнтів з урахуванням міжнародного досвіду на солідарній основі не було досліджено.

З метою посилення контролю за харчуванням дітей у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах створено бракеражні комісії, до складу яких включено медичного працівника та члена батьківського комітету.

Фінансування програм «питна вода», «місцевих стимулів» не здійснювалося.

На виконання п. 2.2. рішення сесії, ЦРЛ та ЦПМСД вживають заходи щодо підвищення рівня якості медичного обслуговування населення. Біля кабінетів лікарів та у газеті «Вісник Сквирщини»  висвітлена інформація щодо безоплатних медичних  послуг, які надаються населенню. У ЦРЛ та  ЦПМСД проводяться профілактичні санітарно-протиепідемічні заходи, які направлені на попередження інфекції. При наданні невідкладної допомоги використовується одноразовий інструментарій. Проводяться профілактичні щеплення для попередження інфекційних захворювань.  Укомплектовано посаду психолога в Районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який працюватиме на території лікарні. Надається психологічна допомога по реабілітації демобілізованих, поранених воїнів АТО. Отримали таку допомогу лише 10 учасників АТО. Разом з тим, всіх заходів щодо забезпечення якісної первинної та вторинної медичної допомоги ЦРЛ та ЦПМСД не вжито.   

На виконання п. 2.3. рішення  сільські ради сприяли поліпшенню стану приміщень ФАПів, ФП  та медамбулаторій. Проведено капітальний ремонт приміщень в с. Шаліївка, с. Рогізна, с. Красноліси, с. Малі Єрчики, часткові ремонти проведені в с. Терешки, с. Антонів, с. Мовчанівка, с. Квітневе, с. Домантівка, с. В. Єрчики, с. Тарасівка, с. Нова Пустоварівка. Також, сесією  Малолисовецької сільської ради 15.09.2016 року було виділено 18000 тис. грн. на поточний ремонт ФП с. Миньківці, сесією Горобіївської сільської ради 06.09.2016 року було виділено 4000 тис. грн.  на поточний ремонт амбулаторії. Такі сільські ради як Оріховецька, Рудянська, Пищиківська, Великоєрчиківська, Тхорівська, Шапіївська, Дулицька, Самгородоцька, Пустоварівська, Каленнівська планують виділення коштів на ремонт ФАПів, ФП та мед амбулаторій. Тривалий час Кам’яногребельською сільською радою разом з ЦПМСД не вирішується питання щодо виділення приміщення для ФП в с. Золотуха. А також не забезпечено виготовлення документації з газифікації  ФП в с. Буки.

Відповідно до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні  гарантії», враховуючи пропозиції постійної депутатської комісії з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури, керуючись ч. 2 ст. 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Звіт першого заступника голови Сквирської райдержадміністрації Славінської О.В., заступника головного лікаря з медичної частини Сквирської ЦРЛ Васільєва В.В., в.о. головного лікаря комунального підприємства Сквирського Центру первинної медико-санітарної допомоги Мазур Т.П. (додається) взяти до відома.
  2. Сквирській районній державній адміністрації:

- забезпечити повне виконання рішення районної ради №07-06-07 від 03.03.2016 «Про стан медичного обслуговування в Сквирському районі»;

- забезпечити придбання за кошти районного бюджету медичного обладнання, необхідного для Сквирської центральної районної лікарні та комунального підприємства Сквирського Центру первинної медико-санітарної допомоги;

- розробити та подати на затвердження Сквирській районній раді цільову соціальну програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2017-2020 роки.

3. Заступнику головного лікаря з медичної частини Сквирської ЦРЛ Васільєву В.В., в.о. головного лікаря комунального підприємства Сквирського Центру первинної медико-санітарної допомоги Мазур Т.П.:

- надалі вживати заходи для покращення стану медичного обслуговування населення району;

- провести аналіз використання нежитлових приміщень, які перебувають в оперативному віданні та внести пропозиції щодо надання в оренду приміщень, які не використовуються з лікувальною метою.

4. В.о. головного лікаря комунального підприємства Сквирського Центру первинної медико-санітарної допомоги Мазур Т.П., спільно з головою Кам’яногребельської сільської ради Лось Т.С., внести пропозиції щодо забезпечення приміщенням ФП  в с. Золотуха;

5. В.о. головного лікаря комунального підприємства Сквирського Центру первинної медико-санітарної допомоги Мазур Т.П. терміново вжити заходи щодо опалення  медамбулаторії в с. Буки, про що поінформувати районну раду до 01.12.2016 року.

  1. Сільським радам передбачити фінансування на здійснення заходів  районної Програми «місцевих стимулів».
  2. Питання «Про стан медичного обслуговування в Сквирському районі» заслухати в І півріччі 2017 року на сесії Сквирської районної ради.

8. Контроль за виконання цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури.

 

 

 

 

Голова ради                                              В.В. Гриша

 

м. Сквира

27 жовтня 2016 року

№ 06-10-07

 

 

 

Довідка райдержадміністрації про хід виконання

рішення про стан медичного обслуговування див. файл

Див. поіменне голосування