Про звіт відділу освіти про стан підготовки закладів освіти до нового навчального 2016-2017 року та організацію харчування дітей

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Про звіт відділу освіти про стан

підготовки закладів освіти до нового

навчального 2016-2017 року та організацію

харчування дітей

Заслухавши і обговоривши звіт начальника відділу освіти Сквирської райдержадміністрації Заболотного О.В. про підготовку навчальних закладів Сквирського району до нового 2016-2017 навчального року, районна рада відзначає, що в освітній системі району в 2016-2017 навчальному році функціонуватиме 24 загальноосвітніх, 8 дошкільних та 2 позашкільні навчальні заклади. У всіх загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладах району проведено поточні ремонти приміщень і благоустрій територій. З районного бюджету та освітньої субвенції було виділено близько 250 000 грн. на придбання будівельних матеріалів, обладнання, ці кошти були рівномірно використані всіма загальноосвітніми та дошкільними навчальними закладами. Сесією Сквирської міської ради виділено 100 000 грн. на капітальний ремонт каналізації Сквирського ДНЗ №3 та 80 000 грн. на капітальний ремонт убиральні Сквирської ЗОШ №2 (малий корпус). Проведено першочергові поточні ремонтні роботи (змонтовано свердловину Дитячого будинку «Надія» в с. Кривошиїнці, замінено вікна на металопластикові та проведено ремонт у кімнатах гігієни в Сквирському ДНЗ №1,  відремонтовано східці в Сквирському ДНЗ №2, облаштовано внутрішні вбиральні Чубинецького НВК, Антонівського НВК, Малолисовецького НВК, дошкільної групи Тхорівського НВК, проводиться капітальний ремонт внутрішньої вбиральні НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ст.», проведено ремонт навчальної аудиторії в Сквирській ЗОШ №2,  ремонт перекриття навчального кабінету НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ст.», ремонт системи опалення Великополовецького НВК, частково замінено аварійні вікна у  НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ст.» (6 шт.), Сквирському НВК (3 шт.), Сквирській ЗОШ №1 (4 шт.), Пищиківському ДНЗ (2 шт.), Сквирському ДНЗ №6 (2 шт.) тощо).

Для дітей із вадами фізичного та розумового розвитку буде організовано індивідуальне навчання. В районі працюють два заклади обласної комунальної власності – Великополовецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат та ДНЗ «Сквирське ВПУ». До роботи буде залучено близько 660 педагогічних працівників (учителів та вихователів дошкільних закладів). Станом на 1 вересня 2016 р. в загальноосвітніх навчальних закладах Сквирського району навчатиметься близько 3480 учнів. Дошкільним вихованням буде охоплено близько 80 % дітей віком від 3 до 6 років.

Проблемним для району залишається питання наявності шкіл з малою наповнюваністю учнів (школи І-ІІ ступенів) та наявність шкіл І-ІІІ ст. з малою кількістю учнів у 10,11 класах. Це стає причиною нестачі коштів (зокрема і на заробітну плату), які виділяються на утримання навчальних закладів.

У всіх загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладах району проведено поточні ремонти приміщень, харчоблоків, спортивних залів, ігрових майданчиків і благоустрій територій. Відремонтовано шість шкільних автобусів, через систему електронних закупівель придбано 16 шин для шкільних автобусів. Частково оновлено обладнання навчальних закладів (бойлери, комп’ютери, цифрові лабораторії, меблі, плазмові телевізори). Вирішується питання подальшого впровадження заходів з енергозбереження в закладах освіти.

Питання, яке потребує вирішення, - виділення з районного бюджету додаткових коштів на встановлення та обслуговування тривожної кнопки в навчальних закладах району (200 000 грн.); заміна застарілого технологічного обладнання на харчоблоках, оновлення шкільних меблів, комп’ютерної техніки.

До кінця 2016 року планується забезпечити безкоштовним харчуванням усіх учнів 1-4 класів та учнів, один із батьків яких призваний по мобілізації.  У дошкільних навчальних закладах батьки вносять плату за харчування дітей у розмірі 50-60%. Від плати за харчування дошкільників звільняються малозабезпечені та багатодітні родини.

Безкоштовним перевезенням до місць навчання (роботи) буде забезпечено 100%  школярів та медпрацівників.

Враховуючи умови функціонування навчальних закладів, є необхідність введення  в школах посад медичних сестер, які передбачені типовими штатними розписами.

Враховуючи пропозиції постійної депутатської комісії з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури та керуючись п.28 ч.1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Звіт начальника відділу освіти Сквирської райдержадміністрації Заболотного О.В. про стан підготовки закладів освіти до нового навчального 2016-2017 року та організацію харчування дітей взяти до відома (додається).

2. Стан готовності закладів освіти до нового навчального року  вважати задовільним.

3. Рекомендувати відділу освіти Сквирської РДА:

3.1. до 10 жовтня 2016 року  завершити  відповідні роботи щодо підготовки котелень навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період;

3.2. забезпечити безкоштовне підвезення учнів Дулицького НВК, Великополовецького НВК, Пустоварівського НВК, Рудянського НВК, Тхорівського НВК, Камяногребельського НВК до Шамраївського НВК для проведення навчальних занять, спецкурсів, факультативів на базі новостворених навчальних лабораторій;

3.3. продовжити практику організації міжшкільних факультативів на базі НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ І-ІІ ст.»;

3.4. ввести до штатного розпису Шамраївського НВК 0,5 ставки лаборанта та 0,5 ставки інженера-електроніка; до штатного розпису Самгородоцького ДНЗ – 0,5 ставки асистента вихователя для організації інклюзивного навчання;

3.5.  перевести в 2016 році котельні Великополовецького НВК, Пустоварівського НВК, Шамраївського НВК на альтернативні види палива;

3.6.  забезпечити  безкоштовним харчуванням до кінця 2016 року учнів 1-4 класів, всіх учнів із малозабезпечених та багатодітних сімей; дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей, один із батьків яких призваний по мобілізації відповідно до Указу Президента України, дітей демобілізованих учасників АТО та батьки яких несуть службу за контрактом на період проведення АТО.  Від внесення батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах звільнити малозабезпечені та багатодітні сім'ї; сім'ї, які виховують дитину, позбавлену батьківського піклування; сім'ї, у яких один із батьків призваний по мобілізації відповідно до Указу Президента України, сім’ї демобілізованих учасників АТО та сім’ї, у яких один з батьків несе службу за контрактом на період проведення АТО.  

4. Рекомендувати управлінню фінансів Сквирської районної державної адміністрації:

4.1. при уточненні бюджету на 2016 рік першочергово передбачити додаткові кошти відділу освіти на виплату заробітної плати, оплату енергоносіїв (природний газ, тепло, світло), завершення ремонтних робіт з підготовки котелень навчальних закладів до опалювального сезону;

4.2. проаналізувати питання щодо можливості додаткового фінансування відділу освіти на встановлення тривожних кнопок у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах.

5. Міськсільвиконкомам сприяти керівникам загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів у підготовці закладів освіти до нового навчального року та організації харчування дітей.

6. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури.

                          

                                                                    .

Голова ради                                                                В.В. Гриша

м. Сквира

25 серпня 2016 року

№ 07-09-07

Довідка відділу освіти про підготовку навчальних закладів

до нового 2016 - 2017 року див.файл

Див. поіменне голосування