Про стан виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами у Сквирському районі на 2012-2016 роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Про стан виконання Програми

поводження з твердими побутовими відходами

у Сквирському районі на 2012-2016 роки

 

Заслухавши інформацію начальника відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С. про стан виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами у Сквирському районі на 2012-2016 роки районна рада відзначає, що заходи по виконанню програми  ТПВ  проводилися не в повному обсязі.

Міською та сільськими радами розроблені і затверджені схеми санітарної очистки населених пунктів.

Сквирською міською радою з спільно з КП «Сквирське комунальне господарство» постійно проводиться благоустрій майданчиків для збору ТПВ. 

У 2014 та 2016 роках за кошти міської ради та КП  «Сквирське комунальне господарство» закуплено відповідно  100  сміттєвих контейнерів на суму 304,1 тис. грн. та 46 сміттєвих контейнерів на суму 274,6 тис. гривень, для вивезення твердих побутових відходів придбано сміттєвоз вартістю 580,0 тис. грн.

Щорічно видавались спільні розпорядження голови райдержадміністрації та голови районної ради «Про проведення в Сквирському районі двомісячника благоустрою населених пунктів», якими утворювався районний штаб з питань організації проведення в районі двомісячника благоустрою, визначались відповідальні особи по секторах та підсекторах. Протягом весняного двомісячника благоустрою поточного року ліквідовано 52 стихійних сміттєзвалища.

Відновлено проведення районного конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку».

Вивезення твердих побутових відходів у населених пунктах району здійснюється згідно з укладеними  договорами  із КП «Сквирське комунальне господарство» та ТОВ «Еко-енергопром» (м. Біла Церква), всього станом на 14.07.2016 укладено 2468 договорів, у т.ч. по місту 1715.

Земельні ділянки під розміщення та захоронення ТПВ в сільських населених пунктах району документально не оформлені.

На території Сквирського району є лише один  діючий полігон ТПВ,  що розташований за містом  в урочищі «Єрчиківський ліс». Протягом 2015 року на зазначений полігон вивезено 9995 м3  змішаних відходів. Роздільний збір ТПВ на території району не проводиться. 

Правовстановлюючі документи щодо користування земельною ділянкою на зазначений полігон не виготовлені, відповідно через відсутність державного акту на землю електрифікацію  полігону ТПВ в урочищі «Єрчиківський ліс» не проведено. Не виконана робота щодо влаштування твердого покриття та пожежного розриву між лісом та полігоном.

Приймальні пункти  вторинної сировини  на територіях в населених пунктах району не відкриті.

Відділом  освіти щорічно у дитсадках, школах, інших навчальних закладах проводяться  ЕКО-освітні навчальні акції, конкурси плакатів, малюнків на тему « Чисте довкілля» серед учнівської молоді.

Враховуючи пропозиції постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку району, бюджету та фінансів, відповідно до Закону України „Про благоустрій населених пунктів”,  керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Інформацію  начальника відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С. про  стан виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами у Сквирському районі на 2012-2016 роки взяти до відома.

2. Рекомендувати міському та сільським головам вжити заходів щодо повного виконання протягом 2016 року Програми поводження з твердими побутовими відходами у Сквирському районі на 2012-2016 роки, зокрема:

2.1. Активізувати роботу адміністративних комісій.

2.2. Продовжити роботу щодо укладання договорів на вивіз та утилізацію твердих побутових відходів.

2.3. Сприяти відкриттю пунктів прийому вторинної сировин.

2.4. Ліквідувати стихійні сміттєзвалища на території громад.

3. Рекомендувати Сквирському міському  голові:

3.1. Вжити заходів щодо виготовлення правовстановлюючих документів на користування земельною ділянкою на діючий полігон твердих побутових відходів.

3.2. В зв’язку з закінченням в 2017 році терміну паспортизації діючого полігону твердих побутових відходів, спільно з головами сільських рад, землі яких межують з м.Сквира, визначитися з земельною ділянкою під розміщення нового сміттєзвалища.

4. Комісії з проведення щорічного районного конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» до 01 грудня 2016 року забезпечити підведення підсумків конкурсу і надання його переможців для заохочення.

5. Сквирській райдержадміністрації:

5.1. Підготувати проекти Програми поводження з твердими побутовими відходами у Сквирському районі на 2017-2021 роки і Програми фінансової підтримки безпеки дорожнього руху в Сквирському районі та подати їх на затвердження сесії районної ради до 01 грудня 2016 року.

5.2. До 01 грудня 2016 року передбачити виділення коштів для переможців конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку».

6. Рекомендувати Сквирському відділу поліції ГУНП в Київській області посилити роботу щодо виявлення осіб, які вчиняють правопорушення у сфері поводження  з побутовими відходами, і притягнення їх  до відповідальності, передбаченої нормами чинного законодавства.

7. Контроль за виконання цього рішення покласти на комісію з питань соціально-економічного розвитку району, бюджету та фінансів.

 

Голова ради                                                                                                                  В.В.Гриша

 

м. Сквира

25 серпня 2016 року

№ 05-09-07

Довідка РДА про виконання Програми див.файл

Див. поіменне голосування