Про стан виконання Програми використання та охорони земель у Сквирському районі на період 2012-2016 роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Про стан виконання Програми

використання та охорони земель

у Сквирському районі на період 2012-2016 роки

 

Розглянувши інформацію  начальника відділу Держгеокадастру у Сквирському районі Київської області С.Л.Борисевич про стан виконання Програми використання та охорони земель у Сквирському районі на період 2012-2016 роки (додається), інформацію начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Рось П.О.Бабія про стан використання та охорони земель водного фонду та водоохоронних зон на території Сквирського району (додається), враховуючи інформацію сільських рад Сквирського району про використання земель на відповідних територіях сільських рад та Сквирської міської (додаються), районна рада відзначає, що мета Програми, яка полягала у проведенні державної політики, спрямованої на забезпечення потреб населення і галузей економіки у земельних ресурсах; використання та охорони земель, захисту їх від виснаження, деградації, забруднення врожаїв сільськогосподарських культур; збільшення обсягу виробництва екологічно чистої продукції - досягнута не в повній мірі.

Вищезазначеною Програмою передбачалася система заходів, які передбачали фінансове, матеріально-технічне, наукове, інформаційне і кадрове забезпечення. Загальний обсяг фінансових ресурсів необхідних для реалізації програми за період 2012-2016 років передбачався в сумі 10341 тис. грн., в тому числі 1968 тис. грн. – кошти місцевих бюджетів Сквирського району. Однак, за інформацією сільських рад та інформацією управління фінансів Сквирської райдержадміністрації, кошти на реалізацію Програми за вищезазначений період з місцевих бюджетів Сквирського району не виділялися.

В зв’язку з тим, що кошти в сумі 10,341 млн. грн., які за період з 26.06.2012 по 20.03.2016 років на реалізацію заходів не виділялись - фінансування робіт з рекультивації, поліпшення та консервації земель не проводились, не виготовлялись проекти землеустрою щодо встановлення водоохоронних зон уздовж річок, водосховищ та інших водойм та документації із землеустрою щодо встановлення прибережних смуг. Відведення в оренду об’єктів водного фонду не відбувалось, прибережно-захисні та водоохоронні зони не встановлювались та не проводилась інвентаризація об’єктів водного фонду.

За проектами землеустрою передбачалось встановити межі міста Сквира та с.Кононівка, що не було зроблено в зв’язку з відсутністю коштів на виконання Програми.

В зв’язку з відсутністю фінансового забезпечення Програми не проведено ряд запланованих заходів, зокрема:

 • виготовлення правовстановлюючих документів на об’єкти природно-заповідного фонду та історико-культурного, оздоровчого, рекреаційного призначення;
 • розроблення проектів землеустрою щодо встановлення водоохоронних зон та прибережних смуг уздовж річок, навколо озер, водосховищ та інших водойм;
 • виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок і технічних паспортів на земельні ділянки, що можуть бути продані, або права на які можуть бути продані на земельному аукціоні земельних ділянок під об’єктами незавершеного будівництва і для реалізації інвестиційних проектів;
 • складання проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь в повному обсязі.

Проведено інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, що надало можливість Головному Управлінню Держземагентства (Держгеокадастру) у Київській області надати в оренду 1 838,2067 га земель сільськогосподарського призначення (рілля) для ведення фермерського господарства в тому числі 874 га громадянам Конюшенку Д.Д. та Опалко В.Г. Розірвання договорів оренди з цими особами в судовому порядку триває. Особливе занепокоєння викликає факт надання в оренду Держгеокадастром у Київській області земельних ділянок, які за попередніми даними землеустрою є природоохоронними зонами або земельних ділянок з ризиком деградації.

За даними БУВР Росі на даний час у користуванні юридичних та фізичних осіб знаходиться близько 140 водних об’єктів з 415, що знаходяться на території Сквирського району. Проектами землеустрою щодо надання в оренду водних об’єктів та земель водного фонду, прибережних захисних смуг в районі відведено 138 км на площі 342 га, проте вони не винесені на місцевість, не закріплені відповідними знаками, на їх землях не дотримується режим обмеженої господарської діяльності відповідно до ст.61 Земельного кодексу України та ст. 89 Водного кодексу України.

Враховуючи пропозиції постійної депутатської комісії з питань АПК, земельних, водних та лісових ресурсів, керуючись п.16 ч.1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

В И Р І Ш И Л А :

 1. Інформацію  начальника відділу Держгеокадастру у Сквирському районі Київської області С.Л.Борисевич про стан виконання Програми використання та охорони земель у Сквирському районі на період 2012-2016 роки (додається), інформацію начальника басейнового управління водних ресурсів річки Рось П.О.Бабія про стан використання та охорони земель водного фонду та водоохоронних зон на території Сквирського району(додається), інформації сільських рад Сквирського району про використання земель на відповідних територіях сільських рад та Сквирської міської ради взяти до відома (додаються).
 2. Визнати основною стратегічною метою Програми – забезпечення пріоритету вимог екологічної безпеки у процесі використання земель, захист ґрунтів від деградації та створення на цій основі умов зростання обсягів виробництва сільськогосподарської продукції .
 3. Рекомендувати відділу Держгеокадастру, управлінням, відділам та іншим підрозділам райдержадміністрації, органам місцевого самоврядування - забезпечити виконання Програми використання та охорони земель у Сквирському районі на період 2012-2016 років та забезпечити якісну підготовку Програми використання та охорони земель у Сквирському районі на період 2017-2021 років.
 4. Рекомендувати в/о начальника відділу Держгеокадастру Борисевич С.Л. та Сквирській РДА визначити пріоритетні напрямки щодо реалізації Програми і звернутись до сесії районної ради про фінансування в 2016 році.
 5. Звернутися до Головного Управління  Держгеокадастру в Київській області  з вимогою щодо погодження з органами місцевого самоврядування питань надання в оренду земельних ділянок.
 6. Клопотати перед народними депутатами України Гудзенком В.І. та Сольваром Р.М., як перед суб’єктами законодавчої ініціативи щодо:
 • підтримки звернення Київської обласної ради, прийнятого за ініціативою Сквирської районної ради про внесення змін до Земельного кодексу України, відповідно до яких управління землями за межами населених пунктів будуть віднесені до компетенції органів місцевого самоврядування;
 • підтримки продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення;
 • впорядкування землекористування колективної форми власності та землекористування за державними актами постійного користування.
 1. Рекомендувати сільським радам:
 • направляти кошти місцевих бюджетів на виготовлення проектів землеустрою водоохоронних прибережних смуг;
 • врегулювати питання землекористування меж населених пунктів;
 • затвердити правила користування водоймами відповідно до діючого законодавства;
 • провести інвентаризацію гідротехнічних споруд водних об»єктів, облікувати їх на баланс та передати в оренду орендарям водних об»єктів.
 1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань АПК, земельних, водних та лісових ресурсів.

 

Голова ради                                       В.В.Гриша

 

 

м. Сквира

"23" червня  2016 року

02-08-07

Див. поіменне голосування