Про стан виконання Комплексної програми підтримки та розвитку молоді у Сквирському районі на 2015-2020 роки „Молодь Сквирщини”

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

 

Про стан  виконання Комплексної програми

підтримки та розвитку молоді у Сквирському

районі на 2015-2020 роки „Молодь Сквирщини”

 

       Заслухавши та обговоривши  інформацію  головного спеціаліста з питань молоді та спорту Сквирської райдержадміністрації Голуба І.В. «Про стан  виконання Комплексної програми підтримки та розвитку молоді у Сквирському районі на 2015-2020 роки „Молодь Сквирщини»,  районна рада відмічає, що робота райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, виконавчих комітетів органів місцевого самоврядування протягом 2015 року була спрямована на забезпечення виконання завдань, визначених Комплексною програмою підтримки та розвитку молоді у Сквирському районі на 2015-2020 роки „Молодь Сквирщини” .

Станом на 01.01.2016 в районі нараховується 10021 молодого населення віком від 14 до 35 років, що складає 26,6 % до загальної кількості населення, сільської молоді – 5661, міської молоді – 4360. Жіночої статі – 4891, чоловічої статі – 5130.

З метою сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в районі утворена координаційна рада з питань молодіжної політики при Сквирській РДА ,  діє  громадська організація „Спілка Української молоді”, якою протягом 2015-2016 років реалізовано ряд  проектів, в тому числі: „Молодь за здоровий спосіб життя”, „Організація тренувального табору з велосипедного туризму” ( червень – липень 2015 року с.Буки, Замкова гора, 32 учасники), „Таборове літо 2015” (с.Чубинці, оздоровчий табір „Росичі”, оздоровлено 40 чоловік), „Теплом зігріємо серця” (молодь діаспори – дітям українських бійців), зйомки документальних фільмів „Про розвідницю УПА сквирянку Людмилу Фою” та „Про командира штабу УПА генерала-хорунжого сквирянина Леоніда Ступницького”.

Сквирським районним центром зайнятості у 2015 році працевлаштовано 157 чоловік безробітньої молоді (віком до 35 років), направлено на профнавчання 18 чоловік безробітньої молоді, яких було працевлаштовано.

Одним із пріоритетних напрямів роботи структурних підрозділів  райдержадміністрації, зокрема відділу освіти та сектору культури є створення системи роботи з обдарованою та талановитою учнівською молоддю. За останні два роки спостерігається зростання кількості учнів району, які стають переможцями та призерами обласних та всеукраїнських етапів предметних олімпіад з базових дисциплін та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України і культурно-мистецьких фестивалів.

Викликають занепокоєння показники здоров’я молоді. Найбільш поширеними хворобами серед шкільної молоді є: захворювання органів дихання(62%), захворювання органів травлення(13%), захворювання кістково-м’язової системи (10%), захворювання ендокринної системи (15%). Найбільш тривожними є показники щодо порушення постави старшокласників. Протягом останніх років спостерігається стійка тенденція до погіршення стану здоров’я допризовної молоді.  Поширеність захворюваності серед юнаків 15-17 років впродовж останніх 5 років збільшилась майже на 10 %. Загальна захворюваність серед міських мешканців зазначеної вікової групи допризовної молоді збільшилася протягом 2015 року на 11,6%, а серед сільських – на 7,4%.

Сквирською РДА не забезпечено діяльність «Мобільного консультативного пункту соціальної роботи в сільській місцевості», діяльність служб «телефону довіри», «гарячих ліній» з проблемних питань по роботі з молоддю, діяльність мережі служб і консультативних пунктів для неповнолітніх та молоді, яка знаходиться в місцях позбавлення волі, не здійснюється соціальний супровід молоді та неповнолітніх, що відбули покарання і звільнення з місць позбавлення волі. Також райдержадміністрацією у 2015 році  не проведено заходи до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням, Всесвітнього дня боротьби з наркоманією та Дня боротьби зі  СНІДом.  Відсутня системна робота щодо працевлаштування молоді. Контроль за дотриманням ч. 1 статті 196 КЗпПУ про встановлення на всіх підприємствах та організаціях броні прийняття на роботу і професійне навчання на виробництві молоді, яка закінчила загальноосвітні школи, професійні навчально-виховні заклади, а також інших осіб  молодше вісімнадцяти років не ведеться.

Не було спроб ініціювати  оновлення матеріально-навчальної бази  ВПУ-29, яка фізично і морально застаріла.

Викликає особливу стурбованість відсутність фінансування Комплексної програми підтримки та розвитку молоді у Сквирському районі на 2015-2020 роки „Молодь Сквирщини». Так, за 2015  профінансовано видатків на реалізацію Програми в розмірі 3,2 тис.грн., в 2016 році - 0.

Враховуючи пропозиції постійних депутатських комісій та керуючись п. 16 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

                                                 В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію головного спеціаліста з питань молоді та спорту Сквирської райдержадміністрації Голуба І.В. «Про стан  виконання Комплексної програми підтримки та розвитку молоді у Сквирському районі на 2015-2020 роки „Молодь Сквирщини» взяти до відома.

2.  Сквирській райдержадміністрації, виконкому Сквирської міської та сільських рад Сквирського району  забезпечити виконання Комплексної програми підтримки та розвитку молоді у Сквирському районі на 2015-2020 роки „Молодь Сквирщини» та спрямувати свої зусилля на:

-  досягнення результатів у забезпеченні максимального фінансування заходів, передбачених Комплексною програмою підтримки та розвитку молоді у Сквирському районі на 2015-2020 роки „Молодь Сквирщини» ;

-   інтелектуальний та духовний розвиток дітей і молоді;

- організацію змістовного дозвілля, формування здорового способу життя та профілактику негативних явищ у молодіжному середовищі;

-  забезпечення молоді житлом шляхом розроблення та реалізації районної Програми „Власний дім” на 2016-2020 роки;

- на підставі ч.2 ст. 196 КзпПУ до 01.08.2016 року подати на затвердження районної ради програму влаштування на роботу випускників загальноосвітніх шкіл, квоти робочих місць для працевлаштування молоді.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань комунальної власності та соціальної інфраструктури.

 

Голова ради                                      В.В. Гриша

 

м. Сквира

"23" червня 2016 року

03-08-07

 

Див. поіменне голосування