Про стан виконання Програми благоустрою населених пунктів Сквирського району на 2013-2017 роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

 

Про стан виконання Програми благоустрою

населених пунктів Сквирського району

на 2013-2017 роки

 

Заслухавши інформацію начальника відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С. про стан виконання Програми благоустрою населених пунктів Сквирського району на 2013-2017 роки районна рада відзначає, що заходи Програми не виконані в повному обсязі.

В 2015 році Сквирською райдержадміністрацією не проводився районний конкурс „Населений пункт найкращого благоустрою  і підтримки громадського порядку”.

З районного бюджету кошти на фінансування заходів Програми протягом 2013-2015 років не виділялися. Сільськими радами на благоустрій населених пунктів протягом 2015 року було виділено близько 5,5 млн.  грн.

Сільськими радами не розроблено проектно-кошторисної документації та проектів відведення земельних ділянок під розміщення полігонів твердих побутових відходів, не створено комунальних підприємств, як було передбачено заходами Програми, тільки при Рудянській сільській раді діє комунальне підприємство „Господар”, яке надає послуги водопостачання.

Лише міською радою розроблено Порядок залучення до пайової участі у розвитку інфраструктури та благоустрою населених пунктів замовників будівництва.

В м. Сквира  та сільських населених пунктах не ліквідовані місця стихійної торгівлі. Міською радою не вирішене питання щодо виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво об’їзної дороги в м. Сквира, не виготовлено проект землеустрою на полігон твердих побутових відходів, не розроблено проект рекультивації сміттєзвалища.

Робота з благоустрою населених пунктів проводилась не систематично, а лише під час проведення весняного двомісячника та осіннього місячника благоустрою, не вживались заходи щодо активізації роботи адміністративних комісій. Проблемою залишається ліквідація стихійних сміттєзвалищ .

Сільські ради недостатньо активно співпрацюють з Сквирським районним центром зайнятості в питанні залучення безробітних до громадських робіт та робіт тимчасового характеру з благоустрою території  населених пунктів. Протягом 2013-2015 років фактично одні й ті ж самі громади співпрацювали з центром зайнятості. Зокрема, протягом 2015 року до робіт тимчасового характеру  з благоустрою території населених пунктів Сквира, Шамраївка, Дулицьке, Селезенівка, Буки було залучено 117 безробітних. Витрачено 30840,9 тис. грн.. коштів місцевих бюджетів та коштів ФЗДССУВБ на паритетних засадах.

На виконання заходів Програми в м. Сквира встановлено пам’ятник воїнам-афганцям, розміщено пам’ятні дошки М.Рильському, Й.Магомету. Проте не приведено існуючий пам’ятник  Т.Г. Шевченка в належний художньо-естетичний стан.

З метою вивезення твердих побутових відходів у населених пунктах району укладаються договори з КП „Сквирське комунальне господарство” та ТОВ „Екоенергопром” (м. Біла Церква), всього станом на 22.03.2016 укладено 2468 договорів, у т. ч. по місту – 1715. У м. Сквира в місцях масового перебування людей встановлено сміттєві контейнери.

На виконання заходів Програми протягом останніх років активізувалась робота з проведення реконструкції та відновлення мереж зовнішнього освітлення в населених пунктах району. Так, протягом 2015 року з міського та сільських бюджетів були виділені кошти в сумі 2410,6 тис. грн., виготовлено проектно-кошторисні документації та проведено заміну понад 400 світлоточок, відновлено близько 30 км освітлювальної мережі в м. Сквира та селах Буки, Великополовецьке, Горобіївка, Дулицьке, Красноліси, Кривошиїнці, Цапіївка, Ленінське, Малі Лисовці, Мовчанівка, Оріховець, Рогізна, Руда, Самгородок, Тхорівка та Шамраївка.

Протягом 2015 року за рахунок різних джерел фінансування проведено ремонт 21,3 км комунальних доріг в населених пунктах району, з них 9,2 км – капітально відремонтовано та 12,1 км – проведено поточний ремонт.

Враховуючи пропозиції постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку району, бюджету і фінансів, відповідно до Закону України „Про благоустрій населених пунктів”,  керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію начальника відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства Сквирської райдержадміністрації Ворушила М.С. про стан виконання Програми благоустрою населених пунктів Сквирського району на 2013-2017 роки взяти до відома.

2. Сквирській райдержадміністрації забезпечити щорічне проведення районного конкурсу „Населений пункт найкращого благоустрою  і підтримки громадського порядку” та підбиття підсумків для визначення переможців.

3. Фінансовому управлінню Сквирської райдержадміністрації  передбачити кошти для виділення грошових премій за призові місця в  районному конкурсі  „Населений пункт найкращого благоустрою  і підтримки громадського порядку”.

4. Рекомендувати міському та сільським головам вжити заходів щодо повного виконання протягом 2016-2017 років Програми благоустрою населених пунктів Сквирського району на 2013-2017 роки, зокрема:

- активізувати роботу адміністративних комісій;

- забезпечити проведення в територіальних громадах конкурсів „Двір зразкового утримання”;

- активізувати співпрацю з Сквирським районним центром зайнятості щодо організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

5. З метою ліквідації місць стихійної торгівлі рекомендувати Сквирському міському голові до 15.05.2016 забезпечити влаштування ярмаркової площі на розі вул. Р.Люксембург та пров. Якушкіна.

6. Рекомендувати Сквирському відділу поліції ГУНП в Київській області посилити роботу щодо виявлення осіб, які вчиняють правопорушення у сфері благоустрою, і притягнення їх до відповідальності, передбаченої нормами чинного законодавства.

7. Контроль за виконання цього рішення покласти на комісію з питань соціально-економічного розвитку району, бюджету і фінансів.

 

 

Голова ради                                                                                                                  В.В.Гриша

 

м. Сквира

28 квітня 2016 року

№ 04-07-07

Див. поіменне голосування