Про стан виконання Цільової комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту в Сквирському районі на 2012-2016 роки

СКВИРСЬКА РАЙОННА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

 

Про стан виконання Цільової комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту в Сквирському районі на 2012-2016 роки

 

Розглянувши інформацію Сквирської районної державної адміністрації про стан виконання «Цільової комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту в Сквирському районі на 2012-2016 роки», Сквирська районна рада відмічає, що сектор молоді та спорту Сквирської райдержадміністрації разом з управліннями, іншими структурними підрозділами райдержадміністрації, органами місцевого самоврядування здійснюють заходи щодо реалізації на території Сквирського району державної політики у сфері фізичної культури та спорту.

В галузі фізичної культури та спорту в районі працює 61 фахівець, в тому числі: 37  вчителів фізичної культури, 1 інструктор дошкільного закладу, 12 тренерів-викладачів, 1 інструктор по спорту, 5 - інші фізкультурні працівники. Ними забезпечується шкільна та позакласна спортивна робота. Працюють 13 спортивних секцій та гуртків у 10 навчальних закладах району, де займаються 218 учнів. При Сквирському РЦДЮТ діє 4 гуртки спортивного спрямування, де займаються 60 учнів та 11 туристично-краєзнавчих гуртків, де займаються 149 учнів. Щодо внутрішньо шкільних змагань з футболу, гандболу, баскетболу, легкої атлетики кращими навчальними закладами є Сквирські ЗОШ №1, №2, №3, Пищиківське, Дуліцьке, Шамраївське НВО. Третій урок фізкультури на тиждень введено в 25 школах району, всього третій урок відвідують 2273 учні. Сектором молоді та спорту спільно з відділом освіти запроваджена чітка система проведення районних спортивно-масових заходів. Так у 2014-2015 навчальному році було проведено 23 спортивно-масові заходи, в яких взяло участь біля 1150 учнів.

В виробничій сфері зареєстровано 12 колективів фізичної культури підприємств та організацій. Слід відмітити суттєве покращення спортивно-масової роботи  в ТОВ фірма «Грона», де створено футбольну команду, яка приймає активну участь у районних змаганнях.

Більша частина керівників сільських громад не забезпечує належної роботи у напрямку розвитку фізичної культури та спорту. В основній масі сільських рад відсутні посади інструкторів по спорту, не працюють фізкультурно-оздоровчі секції, не проводяться внутрішньо сільські змагання, вкрай рідко приймають участь в районних спортивно-масових заходах. Ці чинники у 2015 році фактично призвели до зриву чемпіонату району з футболу.

В районі працюють 2 дитячо-юнацькі спортивні школи: ДЮСШ відділу освіти та ДЮСШ при МФОК «Старт» з відділенням гандболу, настільного тенісу, велосипедного спорту, легкої атлетики, футболу, шахів, боксу, карате кіокушинкай, в яких займаються 589 учнів, що складає 15,9% до загальної кількості учнівської молоді. На базі Сквирської ЗОШ №2 та ДЮСШ відділу освіти створено спортивний клас за спеціалізацією гандбол, в якому займається 16 учнів.

Враховуючи рекомендації постійних депутатських комісій Сквирської районної ради, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію Сквирської районної державної адміністрації про стан виконання «Цільової комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту в Сквирському районі на 2012-2016 роки» взяти  до відома (додається).

2. Рекомендувати Сквирській райдержадміністрації, виконкомам Сквирської міської та сільських рад Сквирського району направити свої зусилля на:

- забезпечення максимального фінансування заходів, передбачених Цільовою комплексною програмою розвитку фізичної культури та спорту в Сквирському районі на 2012-2016 роки;

- введення при виконавчих комітетах посад інструкторів по спорту;

- створення фізкультурно-оздоровчих секцій та фізкультурно-спортивних клубів;

- проведення внутрішніх змагань, взяття участі у районних спортивно-масових заходах;

- відновлення чемпіонату району з футболу в 2016 році;

- виділення коштів на участь футбольної команди району в чемпіонаті Київської області.

3. Рекомендувати відділу освіти Сквирської райдержадміністрації вжити заходи щодо залучення коштів місцевих бюджетів та благодійних внесків для вирішення питань щодо:

- забезпечення спортивних майданчиків дошкільних навчальних закладів спортивним обладнанням;

- придбання спортивного обладнання та інвентарю для загальноосвітніх навчальних закладів;

- поліпшення матеріально-технічної бази, спортивного обладнання Сквирської ДЮСШ.

4. Рекомендувати Сквирській міській та сільським радам збільшити фінансування для проведення капітальних ремонтів футбольних газонів стадіонів.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань  комунальної власності та соціальної інфраструктури.

 

 

 

 

 

Голова ради                                                                           В.В.Гриша

 

м. Сквира

28 квітня 2016 року

№ 05-07-07

Див.поіменне голосування